Marsz Niepodległości 2021. Plan wydarzenia oraz poradnik, jak dotrzeć na miejsce

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości opublikowało wskazówki dla osób, które jutro przybędą do Warszawy na Marsz Niepodległości. Poniżej szczegółowy plan wydarzenia oraz zalecenia, w jaki sposób dotrzeć do Centrum oraz gdzie zostawić autokar lub samochód.

Pierwszym punktem wydarzenia jest Msza święta o godz. 10 w rycie trydenckim w kościele Bractwa św. Piusa X pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny przy ul. Garncarskiej 32. Osoby chcące dotrzeć na miejsce komunikacją publiczną, mogą wyruszyć pociągiem linii S1 ze stacji Warszawa Śródmieście lub Warszawa Stadion i wysiąść na stacji Warszawa Radość.

Oficjalne rozpoczęcie Marszu Niepodległości odbędzie się o godz. 13 na Rondzie Dmowskiego w Centrum. Wówczas ma zostać odśpiewany oficjalny hymn III RP, po czym przemówienie wygłosi prezes stow. Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz. I godz. 13.20 ma zostać odśpiewana „Rota”. Kilka minut później MN ma wyruszyć.

Dotarcie na błonia Stadionu Narodowego planowanie jest na godz. 15.30, zaś po godz. 16 ma rozpocząć się część artystyczna wydarzenia. Wystąpią: Zespół Irydion, Norbert „Smoła” Smoliński z grupą dzieci i młodzieży, Basti i Karat, Chór śpiewający pieśni patriotyczne i religijne w tym między innymi: Bogarodzicę.

Na błoniach mają być dostępne toalety oraz punkty gastronomiczne.

– Drobna zmiana w stosunku do lat ubiegłych polegać będzie na dodatkowym złożeniu kwiatów pod popiersiem jednego z ojców naszej Niepodległości Ignacego Jana Paderewskiego. Ceremonia państwowa z wojskową asystą honorową oraz udziałem Jana Kasprzyka odbędzie się w Parku Skaryszewskim – czytamy na medianarodowe.com.

Grupy przybywające autokarami organizatorzy kierują na Parking Stadionu Narodowego. Jak zaznaczono, liczba miejsc jest ograniczona. Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ. Osoby przyjeżdżające samochodem osobowym mogą próbować znaleźć miejsce TUTAJ.

– Wszystkim wybierającym się własnym środkiem transportu, zalecamy zostawić samochody na parkingach pod oddalonymi od centrum stacjami metra lub kolei podmiejskiej. Następnie przyjazd metrem do stacji Centrum, natomiast pociągiem do stacji Warszawa Centralna lub Warszawa Śródmieście. Gdy marsz dojdzie do Stadionu Narodowego, można bezpiecznie powrócić zarówno koleją jak i metrem do stacji, w których pozostawiło się samochód ruszając ze stacji Stadion Narodowy – podaje portal Mediów Narodowych.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net