Marsz Piastowski po raz trzeci

YouTube

Ruch Narodowy zaprasza do udziału w Marszu Piastowskim – wędrówki przez miejsca istotne dla polskiej historii i tworzenia się naszej państwowości. Uczestnicy wyruszą z Poznania przez m.in. Ostrów Lednicki, by zakończyć marsz uroczystą Mszą świętą w Bazylice prymasowskiej w Gnieźnie.

Organizatorzy Marszu odwołują się do historycznych wydarzeń z czasów kształtowania się Polski jako państwa. Punktem początkowym jest Poznań, gdzie znajduje się Złota Kaplica – prawdopodobne miejsce pochówku pierwszego króla Polski, Bolesława Chrobrego. – Na trasie naszego pielgrzymowania zwiedzimy miejsca, w których rodziło się państwo polskie, z Ostrowem Lednickim na czele. Przybędziemy na wyspę, gdzie stał warowny gród Polan, w miejscu, w którym Mieszko I przyjął chrzest, dając początek historii naszego narodu – czytamy na stronie wydarzenia. Marsz zakończy się Mszą świętą w gnieźnieńskiej archikatedrze, odprawioną w tradycyjnym rycie rzymskim. To właśnie w Bazylice prymasowskiej znajduje się konfesja św. Wojciecha, męczennika.

W planach jest również spotkanie integracyjne dla osób, którym bliskie są idee narodowe. Do udziału w trzecim już Marszu Piastowskim i w spotkaniu zachęca prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki. – Już w najbliższe wakacje spotkajmy się w miejscu szczególnym, na ziemi będącej kolebką naszego Narodu. Zapraszam na ogólnopolskie spotkanie integracyjne Ruchu Narodowego w dniach 28-29 lipca, połączone z pielgrzymką do początków polskiej państwowości w piastowskim Gnieźnie – zaprasza Winnicki. Więcej o marszu można przeczytać TUTAJ.

ruchnarodowy.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.