Tyszka oskarżony przez posłów za walkę z przywilejami

Grupa posłów z PO, PiS i PSL złożyła donos na Stanisława Tyszkę do marszałka Sejmu. Trojgu parlamentarzystom nie podoba się, iż ten nie chce przyznawać funduszy posłom. Zdaniem wicemarszałka donos to reakcja na próbę zwalczenia poselskich przywilejów.

„Pan Marszałek Tyszka podkreśla, że jest przedstawicielem wyborców, a nie kogoś innego i ogólnie kwestionuje zasadność udzielania jakiejkolwiek pomocy socjalnej posłom” – czytamy w donosie, złożonym na ręce marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.  „M.in. mimo czterokrotnych spotkań i opinii z BAS [Biura Analiz Sejmowych – red.] nie zgodził się rozpatrzeć wniosków posłów z okresu PRL” – widnieje dalej w dokumencie. Pod donosem podpisała się trójka parlamentarzystów: Henryka Krzywonos-Stycharska, Barbara Bartuś oraz Marek Sawicki. Stanisław Tyszka zdecydował się opublikować całokształt skargi na swoim profilu facebookowym.

Tak wyglądał donos posłów H. Krzywonos (PO), B. Bartuś (PiS) i M. Sawickiego (PSL) na mnie za próbę ograniczenia przywilejów posłów (w tym „posłów” z PRL!). Aż się nie chce wierzyć, prawda? Tak wyglądają kulisy partiokracji. Oni wszyscy tworzą związek zawodowy posłów. I to się nie zmieni dopóki nie zmienimy ordynacji do Sejmu” – skomentował cała sytuację poseł. Stanisław Tyszka reprezentuje klub Kukiz’15, w Sejmie pełni funkcję wicemarszałka i jednocześnie przewodniczy zespołowi poselskiemu do spraw pomocy socjalnej.

foto: fb.com/stanislaw.tyszka
foto: fb.com/stanislaw.tyszka

MGOT

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net