Marszałek Witek wykluczyła trzech posłów Konfederacji z obrad Sejmu. Podstawa prawna: SMS

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek wykluczyła z obrad i głosowania trzech posłów Konfederacji. Jako pretekst podano brak maski na twarzy, choć nie ma przepisu, który nakazywałby zasłanianie posłom twarzy.

Choć nie ma takiego przepisu, to marszałek Sejmu Elżbieta Witek posiedzenie rozpoczęła od ogłoszenia, że posłowie otrzymali SMS-a z informacją o rzekomym nakazie zasłaniania twarzy maską. Przywołała też art. 175 p. 5 regulaminu Sejmu. Ten podaje, iż marszałek może wykluczyć z Sejmu posłów, którzy „utrudniają prowadzenie obrad”.

Masek nie miało nałożonych kilku posłów Konfederacji. Posłowie Artur Dziambor, Dobromir Sośnierz i Krystian Kamiński posiadali zwolnienia lekarskie od noszenia masek. Natomiast pozostali – Jakub Kulesza, Grzegorz Braun i Konrad Berkowicz – zostali wykluczeni z obrad na podstawie SMS-a.

– Marszałek Sejmu, za brak maseczek, wykluczyła właśnie z dzisiejszych obrad Sejmu połowę koła Konfederacji. Ekspertyza Biura Analiz Sejmowych, jasno stwierdza, że nie ma do tego prawa. Maseczkoza pod kamery na sali sejmowej trwa w najlepsze. Sala klaszcze i się bawi – napisał na Twitterze poseł Dziambor. – Właśnie zostałem całkowicie BEZPRAWNIE wykluczony z posiedzenia Sejmu i udziału w głosowaniach (!!) przez p. marszałek @elzbietawitek pod pretekstem braku maseczki – czytamy na profilu posła Berkowicza. – Marszałek @elzbietawitek chyba boi się o większość rządzącą w jakimś ważnym głosowaniu, bo właśnie zaczęła wykluczać posłów z posiedzenia pod pretekstem maseczek. Wbrew ekspertyzie BAS [Biuro Analiz Sejmowych – red. Kr]. Na balu NBP brak maseczek im nie przeszkadzał. Uniemożliwiono mi głosowanie – poinformował poseł Kulesza.

Dr Sławomir Mentzen zaproponował Berkowiczowi, by ten wszedł na salę z piwem. – Podczas spożywania napojów wirus nie atakuje i maseczka jest zbędna. Sprawdzałem nie raz w samolocie. Działa. Zresztą na trzeźwo tych obrad i tak nie da się słuchać – stwierdził ekonomista. – Na sali Sejmowej trzeba mieć maseczkę, na sali poniżej nie. Cały ten cyrk opiera się tylko na tym, że sporo ludzi ma problemy z łączeniem kropek i dodawaniu dwa do dwóch – dodał, załączając zdjęcie z gali NBP, na którym obsługa jest w maskach, zaś czołowi przedstawiciele rządowej oligarchii bez.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net