16 maja 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Marx zripostowany – „jesteście filią Rzymu”

foto: "Bischof-GL-Müller", licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
foto: „Bischof-GL-Müller”, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Kard. Gerhard Ludwig Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary w wywiadzie dla francuskiego tygodnika „Famille Chrétienne” powiedział, że odsyłanie do krajowych konferencji biskupów podejmowania pewnych decyzji doktrynalnych czy dyscyplinarnych w sprawie małżeństwa i rodziny to „idea zupełnie antykatolicka”. Ponadto potwierdza nierozerwalność małżeństwa i ubolewa nad pomijaniem wartości całkowitego wzajemnego oddania sobie mężczyzny i kobiety.

Prefekt odniósł się także do stwierdzenia jednego z biskupów, przewodniczącego niemieckiej konferencji episkopatu, kard. Reinharda Marxa, że episkopat jednak jest „filią Rzymu”, czemu wprost zaprzeczał kard. Marx podczas jednej ze swych ostatnich wypowiedzi (TUTAJ).

Kard. Müller zwrócił uwagę, że taka postawa „grozi rozbudzeniem polaryzacji między Kościołami lokalnymi a powszechnym”, którą po obu Soborach Watykańskich uważano za zażegnaną. Przestrzega także przed niebezpieczeństwem „stosowania do Kościoła kategorii politycznych zamiast prawdziwej eklezjologii katolickiej. Kuria Rzymska nie jest czymś takim jak administracja europejska w Brukseli, ani też organizacją stojącą ponad Kościołami lokalnymi, której biskupi byliby tylko delegatami” – powiedział szef watykańskiej dykasterii w wywiadzie dla francuskiego tygodnika chrześcijańskich rodzin.

CWIK/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net