Masa prób samobójczych wśród DZIECI i MŁODZIEŻY przez lockdown! „Terminy zarezerwowane do końca roku i tylko przez osoby po próbach samobójczych, na innych nie ma czasu”. Psycholog Białecka w Korona TV (WIDEO)

Bogna Bałecka, psycholog fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w Korona TV mówiła o skutkach trwającego już ponad rok straszenia śmiertelną pandemią zabójczego koronawirusa. Choć w dużych mediach jedynie się o tym wspomina, dzieci i młodzież w Polsce masowo potrzebują specjalistycznej opieki psychologicznej spowodowanej decyzjami rządu o lockdownie i propagandzie strachu.

Ponad rok temu, jeszcze w NCzas TV rozmawiałem z panią o możliwych skutkach lockdownu w kontekście osób mających problemy natury psychologicznej […]. Minął ponad rok od tego czasu. O części efektów lockdownu już powiedzieliśmy, jeśli chodzi o młodzież. A jaki pani oceni ten rok, który minął, w kontekście tego, jak to w ogóle wpłynęło na ludzi? – Zapytał prowadzący program Dominik Cwikła.

– Wiem z rozmów z psychoterapeutami, że z jednej strony mają poczucie, że „z jednej strony mamy dużo klientów, więc powinniśmy się cieszyć”, ale z drugiej strony mówią „nie dajemy rady. Jest tyle osób, które w tej chwili mają problemy i potrzebują autentycznej pomocy psychologicznej, że nie dają rady im pomagać. Jest nas za mało, mamy za małe moce przerobowe” – odpowiedziała psycholog Bogna Białecka.

– Najbardziej uderzyła mnie rozmowa ze znajomym terapeutą dziecięcym, który mówi „ja mam zarezerwowane terminy praktycznie do końca roku i to tylko przez dzieci i nastolatki po próbach samobójczych, bo już nie mam czasu, żeby zajmować się dziećmi i nastolatkami z depresją” – mówiła Białecka.

Psycholog zaznaczyła, że psychoterapeutów, „a zwłaszcza psychiatrów dziecięcych, jest w Polsce naprawdę niewielu”. – I oni wszyscy maja pełne ręce roboty i nie dają rady rzeczywiście pomóc wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują – podkreśliła. Dalej zaś psycholog przyznała, że to prowadzi do błędnego koła, w którym dzieci i młodzież, która musi korzystać z psychologa, a nie mogą, sami doprowadzeni zostaną do próby samobójczej i „staną się przypadkami drastycznymi”.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.