Maski pozostają od poniedziałku w obiektach leczniczych. Większość restrykcji znika

Minister pandemii Adam Niedzielski ogłosił, że większość restrykcji pandemicznych od poniedziałku nie będzie obowiązywać. Wciąż jednak rząd będzie oczekiwał noszenia masek w obiektach leczniczych. Władza podtrzymuje też formalnie „stan epidemii”.

Choć media hucznie ogłosiły, że od poniedziałku znikają restrykcje wprowadzone pod pretekstem tzw. pandemii, nie jest to do końca prawda. Od poniedziałku maski nie będą nakazywane w zamkniętych pomieszczeniach oraz w komunikacji publicznej .

Rząd jednak nadal podtrzymuje swoje życzenie, by nosić je w obiektach leczniczych, tj. w przychodniach oraz w szpitalach. Życzenie rządu – nazywane „obowiązkiem” – obejmuje zarówno pracowników jak i pacjentów.

Znika również bezsądowy areszt domowy zwany kwarantanną dla współdomowników oraz osób przyjeżdżających zza granicy. Teoretycznie osoby z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa powinny się izolować. Sanepid nie będzie jednak odpowiadał za nadzorowanie tej sprawy. W praktyce więc kwarantanna od poniedziałku nie obowiązuje.

Minister pandemii Adam Niedzielski zalecił, aby nosić maski w miejscach, gdzie znajdują się duże skupiska ludzi. Podkreślił też, że obowiązuje „stan pandemii”.

– Jeżeli będą pojawiały się ogniska, jeżeli będziemy mieli do czynienia z jakimiś lokalnymi zjawiskami epidemicznymi, to oczywiście sanepid cały czas posiada uprawnienia do tego, żeby nakładać kwarantannę i decydować o izolacji – zapowiedział Niedzielski.

Testy na koronawirusa jeszcze pozostają. Ale na krótko. Dopiero od pierwszego kwietnia przestaną być dostępne na życzenie osoby zainteresowanej. Potem test wykonany zostanie w razie skierowania ze strony lekarza. W razie wyniku pozytywnego, lekarz zadecyduje o ewentualnym zwolnieniu lekarskim.

Założyciel naszego portalu Dominik Cwikła zwraca uwagę, że decyzja rządu o zachowaniu „stanu epidemii” oraz restrykcje w przychodniach to próba ratowania wizerunku rządu.

– Niecały miesiąc temu trzeba było wylać całą rzeszę ludzi z roboty co się nie zaszprycowali. Niecały miesiąc później niby koniec restrykcji, ale zachowany zostaje „stan epidemii” i obowiązkowe maski w podmiotach leczniczych. Teatrzyk musi trwać. Zbrodniarze i tyle – napisał na Twitterze Cwikła.

rmf24.pl / twitter.com / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net