Media pod dyktatem LGBT

foto:  Ben Tavener, licencja CC BY 2.0 via Flickr.com
foto: Ben Tavener, licencja CC BY 2.0 via Flickr.com

Trzydzieści francuskich mediów podpisało tzw. kartę etyczną LGBT. Opracowana została ona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy LGBT.

Sygnatariusze zobowiązali się przede wszystkim do akcentowania „znaczenia osób homoseksualnych”, szczególnie w życiu publicznym. Media deklarują, że w sposób szczególny popierać będą osoby transseksualne.

Dziennikarze zobowiązali się też do wpisania tematu „rodzin homoseksualnych” w kwestie poruszane zwyczajowo na początku roku szkolnego oraz czasie ferii. Zapowiedzieli też, że będą podejmować temat homoseksualizmu w kwestii opieki nad dziećmi.

Celem oficjalnie realizowanym przez redakcje, które podpisały „kartę”, będzie także „zwiększenie widoczności lesbijek, wrażliwość na uwagi i opinie stowarzyszeń LGBT oceniających, że poruszany temat jest problematyczny”.

Kartę LGBT podpisały: „Le Monde”, „L’Equipe”, „Liberation”, „Closer”, „Les Inrockuptibles”, „Slate”, „Mediapart”, „Rue89”, „Altermondes”, „Basta!”, „Psychologies”, „Society”, „So Foot”, „Doolittle”, „Radio Nova”, „Ouï FM”, „Têtu”, „Well Well Well”, „Snatch”, „Stylist”, „NEON”, „Streetpress”, „Alternatives Economiques”, „AlterEcoPlus”, „Brain Magazine”, „Le Nouvelles News”, „Konbini”, „Puremedias”, „Purepeople”, „Causette” i „Citizen Jazz”.

CWIK/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net