5 kwietnia 2024
Wiadomości

Media straszą znowu covidem? „Gwałtowny wzrost w Hiszpanii”

Na portalu RMF FM pojawił się, jakoby w Hiszpanii miał mieć miejsce „gwałtowny wzrost liczby przypadków Covid-19”. Portal podaje przekaz od „Euronews” powołującej się na agencję konsultingową iQVIA. Dodano również, że przed wzrostem hospitalizacji rzekomo z powodu Covid-19 ostrzegać miała skompromitowana Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Powodem do przypominania ludziom o Wielkiej Histerii były badania na 6,5 tys. aptek. W dniach 28.08-3.09 sprzedano w nich ponad pół miliona testów na antygeny. Portal podkreśla, że to „zbiega się z odnotowywanym wzrostem zachorowań”.

Przypominamy, że nie jest to nic dziwnego. Większa liczba testów – co do których jakości było mnóstwo zastrzeżeń – podaje większą liczbę pozytywnych przypadków. W Polsce chociażby w trakcie Wielkiej Histerii nie zmieniał się niemalże odsetek osób mających wynik testu dodatni – media podawały tylko liczby pozytywnych wyników. O tym jednak na RMF FM nie przeczytamy.

Ostatnie obostrzenia wielkohisteryczne Hiszpania zniosła stosunkowo późno, bo 28 lipca. Wówczas przestano wymagać noszenia masek w szpitalach i aptekach. Jednak, jak twierdzi rmf24.pl, „wskutek wzrostu zachorowań w ostatnich tygodniach niektóre szpitale zdecydowały o ponownym wprowadzeniu obowiązkowych maseczek”.

– Przed wzrostem liczby hospitalizacji w Europie ostrzegła WHO, chociaż eksperci podkreślają, że „sytuacja zdrowotna jest stabilna ze względu na wysoki poziom uodpornienia populacji” – podaje portal.

Należy zwrócić uwagę, że liczba przypadków określonych jako covidowe wyniosła „w ostatnich tygodniach” ponad 130 przypadków na 100 tys. mieszkańców. Czyli 0,13 proc.. W czerwcu zaś przypadków określonych formalnie jako covidowe było 30 na 100 tys. mieszkańców, czyli 0,03 proc..

Co ciekawe, Euronews zwraca uwagę, że „zupełnym przypadkiem” alarmy o rzekomej większej zachorowalności na koronkę zbiega się z decyzją Komisji Europejskiej na sprzedaż nowego preparatu na koronkę. Chodzi o Comirnaty XBB.1.5 koncernu BioNTtech-Pfizer. Według Europejskiej Agencji Leków, „jest odpowiednia zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci i niemowląt powyżej szóstego miesiąca życia”.

– Modyfikacja umowy KE z firmą z maja gwarantuje, że w nadchodzących latach państwa członkowskie UE nadal będą miały dostęp do szczepionek dostosowanych do nowych wariantów Covid-19 – przekonuje w rozmowie z „Euronews” dyrektor regionalny WHO Hans Kluge.

Z kolei prezes hiszpańskiego towarzystwa epidemiologicznego (SEE) Oscar Zurriaga raczył powiedzieć, że „covid nie powraca, on nigdy nie zniknął”.

rmf24.pl / kontrrewolucja.net

fot. ilustracyjne/fot. leo2014/Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “Media straszą znowu covidem? „Gwałtowny wzrost w Hiszpanii”

  • Tych zwyroli należałoby zabić ze szczególnym okrucieństwem. Oczywiście na mocy wyroku sądów krajowych… Daj dobry Boże oby tak się stało …

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net