Mediolan: Otwarto pizzerię prowadzoną przez młodzież z autyzmem

– W Mediolanie otwarto pizzerię prowadzoną przez młodzież z autyzmem. Lokal miał wystartować rok temu, jednak uroczysta inauguracja musiała zostać przełożona ze względu na obostrzenia sanitarne. Stała się możliwa dopiero teraz, po zbudowaniu zewnętrznego ogródka, spełniającego wymogi przepisów antycovidowych – informuje serwis Radia Watykańskiego. Lokal ten ma pomóc budować relacje osób z autyzmem ze społeczeństwem a także zapewnić im pracę.

1 maja dziewięć młodych osób z autyzmem podpisało umowy o pracę. – W tych tak trudnych dla gastronomii czasach nasze otwarcie, tak pełne radości i entuzjazmu, to znak nadziei dla wszystkich – powiedział Nico Acampora, założyciel organizacji non-profit, która prowadzi pizzerię. Sam jest również ojcem autystycznego dziecka.

Na otwarciu restauracji obecni byli burmistrz miasta oraz przewodnicząca senatu Maria Elisabetta Albarti Casellati.

Zanim otwarto lokal, przyszli pracownicy jeździli food truckiem po mieście, oferując pizze na ulicy.

– Cassina de’ Pecchi może w przyszłości zatrudniać nie tylko osoby autystyczne, ale także niepełnosprawne ruchowo. Posiada dużą kuchnię i taśmowy piec oraz specjalne meble – wszystko zaprojektowane w taki sposób, aby mogło być obsługiwane nawet przez osoby mające problemy ze sprawnością manualną – czytamy na vaticannews.va.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.