24 maja 2024
RodzinaWiadomości

Meksyk: homolobby kontra kardynał

Diana Sanchez, meksykańska „aktywistka transseksualna”, napisała list do prymasa Meksyku – kardynała Norberto Rivery – w którym żądała od niego i innych kardynałów „powstrzymania się od dyskryminowania i oceniania homoseksualistów”.

W swoim liście Sanchez powołuje się m.in. na nauczanie papieża Franciszka. Nawiązuje również do meksykańskich marszy w obronie życia dzieci nienarodzonych i marszy w obronie naturalnego małżeństwa. Zwraca się do kardynała, aby „ukarał” duchownych, którzy te marsze organizują i zachęcają do udziału w nich, gdyż duchowni Ci promują dyskryminację obywateli w oparciu o tzw. orientację seksualną a także zachęcają i pozwalają na „homofobiczne ataki”. Sanchez w swoim liście stwierdza także, że dekryminalizacja aborcji w 2007 roku, oraz legalizacja małżeństw osób tej samej płci w Meksyku jest „dobra dla ludności”.

Kardynał odpowiedział na list 11 sierpnia za pośrednictwem strony informacyjnej archidiecezji Mexico City. W swojej odpowiedzi Rivera wyjaśnia, że „zamordowanie dziecka w łonie matki nie może być dobre dla kobiety która doświadcza dramatu, a co dopiero dla dziecka, którego pozbawia się pierwszego z wszystkich praw, którym jest prawo do życia (…) wiele kobiet które dokonało aborcji często szuka pojednania z Bogiem i sobą samą. Nie można sobie wyobrazić bólu i cierpienia, którego doznają kiedy uświadamiają sobie, że aborcja była straszliwym czynem, morderstwem własnego dziecka.”

W dalszej części listu, kardynał  nazwał aborcję i małżeństwa homoseksualne „fałszywymi prawami” dodając, że „(…) to nie papież Franciszek wzywa nas do powstrzymania się od dyskryminacji osób homoseksualnych, ale Katechizm Kościoła Katolickiego.” Wyjaśnił że Kościół naucza aby osoby homoseksualne były traktowane z szacunkiem, współczuciem i wrażliwością ale jednocześnie przypomniał o tym że „(…) akty homoseksualne są wewnętrznie nieuporządkowane, sprzeczne z prawem naturalnym (…) nie wynikają z komplementarności płciowej i uczuciowej. W żadnym wypadku nie mogą zostać zaaprobowane przez Kościół, a sam papież Franciszek kościelnej doktryny nie zmienił.” Kardynał zakończył swój list zapewnieniem o modlitwę za Sanchez, by żyła prawdą którą Jezus wszystkim objawił.

Matt/lifesitenews.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net