6 kwietnia 2024
Wiadomości

Melnyk negował ludobójstwo na Wołyniu. Ma zostać wiceszefem dyplomacji Kijowa

Andrij Melnyk, który publicznie kłamał, że Polacy dopuścili się na Ukraińcach ludobójstwa i jednocześnie negował ludobójstwo na Polakach, wkrótce może zostać odwołany z placówki w Niemczech. Nie będzie to jednak dymisja a awans. Antypolski urzędnik może zostać wiceszefem ukraińskiej dyplomacji. Według niemieckich mediów, Melnyk „jest bardzo ceniony w Kijowie za swoją pracę”. Według niedawnego komunikatu warszawskiego MSZ, publicznie wygłoszona wypowiedź ambasadora jest uznawana za „prywatną”.

Andrij Melnyk to kijowski ambasador w Niemczech i negacjonista wołyński. Co niezwykle żałosne, niemiecki dziennikarz bardziej walczył o prawdę historyczną dotyczącą ukraińskiego ludobójstwa na Polakach, niż rząd w Warszawie. TUTAJ można przeczytać więcej na ten temat.

Melnyk może jednak wkrótce zostać odwołany z Niemiec. Nie będzie to jednak kara – bo tylko naiwny mógłby tak przypuszczać – a awans. Według doniesień niemieckiego dziennika „Bild”, negacjonista wołyński może zostać wkrótce wiceszefem ukraińskiej dyplomacji.

Ukraińskie MSZ ani sam ambasador nie skomentowali na razie doniesień niemieckiego dziennika. Jednak cytowany przez „Bild” anonimowy przedstawiciel kijowskiego rządu powiedział, że „Andrij Melnyk jest bardzo ceniony w Kijowie za swoją pracę”.

rmf24.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net