10 kwietnia 2024
Wiadomości

MEN przestrzega przed WSKSiM

Minister Edukacji Narodowej, Joanna Kluzik-Rostkowska w swoim liście do dyrektorów szkół zwróciła uwagę na rozsądną organizację zajęć prowadzonych przy udziale podmiotów zewnętrznych. Pretekstem stały się wyjazdowe warsztaty dziennikarskie organizowane przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Od lat WSKSiM organizuje warsztaty dziennikarskie, których celem jest przybliżenie młodzieży właściwych funkcji mediów oraz zasad manipulacji. Staramy się uzupełnić lukę na polu edukacji medialnej. Istotą każdej edukacji – szczególnie w szkołach średnich – jest przygotowanie polskiej młodzieży do krytycznego patrzenia na świat – powiedział o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor WSKSiM.

Warsztaty „Zrozumieć media” cieszą się niezwykłą popularnością wśród środowisk szkolnych. Ogromne zainteresowanie wykazują nie tylko rodzice czy nauczyciele, ale też sami uczniowie, do których są skierowane. Jednak dla minister Kluzik–Rostkowskiej stały się powodem do niepokojów. Dopatrzyła się ona licznych nadużyć w związku z organizacją tych zajęć. Wobec zaistniałej sytuacji wystosowała list do dyrektorów szkół.

„W związku z dochodzącymi do MEN informacjami o nieprawidłowościach, jakie powstały przy zorganizowaniu w jednym z liceów publicznych, warsztatów dziennikarskich „Zrozumieć media” realizowanych przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, uprzejmie przypominam o zasadach dotyczących organizacji zajęć prowadzonych przy udziale podmiotów zewnętrznych”- pisze w swoim liście Kluzik–Rostkowska.

W szczególności zwróciła uwagę na to, że pierwszeństwo przed zajęciami tego typu mają zajęcia programowe. Ponad to, jak twierdzi minister edukacji, dopuszczono możliwość nieobecności części uczniów, a dyrektor szkoły nie  uzyskał pisemnej zgody wszystkich rodziców na udział uczniów w warsztatach.

List pani minister budzi powszechne oburzenie. Zaistniała sytuacja nie znajduje żadnego zrozumienia wobec takiego podejścia MEN do edukacji w polskich szkołach. Decyzja minister Kluzik–Rostkowskiej nasuwa raczej wniosek, jakoby atakowano uczelnię opartą o katolickie wartości.

Kaoch/naszdziennik.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net