3 marca 2024
Wiadomości

Merkel dziękuje Erice Steinbach

Polskę niepokoi sympatia, którą Angela Merkel w ostatnim czasie okazuje osobie i działalności Eriki Steinbach. Kanclerz Niemiec deklaruje wsparcie dla Związku Wypędzonych – BdV i dziękuje jego założycielce.

W Niemczech po raz pierwszy obchodzono Dzień Pamięci o Ofiarach Wypędzeń. Podczas uroczystości zorganizowanej w Berlinie przez  Związek Wypędzonych, kierowany przez Erikę Steinbach, kanclerz Merkel wyraźnie opowiedziała się po stronie BdV. – Wypędzenia są bezprawiem, zarówno te, które wydarzyły się wczoraj, jak i te, które mają miejsce dzisiaj. Rząd niemiecki będzie nadal stał po stronie wypędzonych, zarówno w dobrych czasach, jak i wtedy, gdy trzeba będzie rozwiązać jakiś problem – zadeklarowała przywódczyni Niemiec.

W przemówieniu kanclerz nie zabrakło również osobistych podziękowań dla Eriki Steinbach. – Zdecydowanie i nie owijając w bawełnę walczyła pani o sprawy wypędzonych, zdobywając uznanie, ale i krytykę, a nawet stając się obiektem szykan – stwierdziła Angela Merkel.

Działalność Eriki Steinbach od lat pełna jest antypolskich działań i wypowiedzi. Szefowa BvD stara się przechylić szalę krzywd wojennych i powojennych na korzyść Niemiec, organizując m.in. kontrowersyjne wystawy. Wśród członków Związku Wypędzonych znajduje się wiele osób o przeszłości nazistowskiej. Sama Steinbach odmówiła jakichkolwiek działań w tej sprawie, tłumacząc się brakiem pieniędzy.

Mgot/pch24

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net