Merkel popiera karę za nieprzyjęcie imigrantów

foto: EPP, licencja CC BY 2.0 via Wikimedia Commons
foto: EPP, licencja CC BY 2.0 via Wikimedia Commons

To nie przymus, tylko „solidarność”? Angela Merkel pozytywnie ocenia pomysł wprowadzenia opłaty 250 tys. euro za każdego nieprzyjętego imigranta. Propozycja taka pojawiła się jakiś czas temu podczas dyskusji na temat przymusowej relokacji imigrantów.

Pomysł, by za każdego nieprzyjętego imigranta płacić 250 tys. euro (TUTAJ) jest już nazywany „haraczem”, lecz nie stanowi najmniejszego problemu dla Merkel. – Nie mówiłabym o sankcjach czy o aspekcie przymusu – skomentowała kanclerz Niemiec. – Musimy mieć świadomość europejską, to znaczy zrozumieć, że granice zewnętrzne Unii to nasze granice, niezależnie od tego, jakie jest nasze położenie geograficzne – dodaje Merkel, broniąc „opłaty za imigranta”. – Nie możemy mieć wspólnej Europy, jeśli odrzuca się wszelką formę podziału tych ciężarów, musimy więc dyskutować i o tej propozycji, to forma lojalności wobec krajów, które chronią nasze zewnętrzne granice, takich jak Włochy, Grecja czy Cypr – mówiła niemiecka przywódczyni podczas konferencji prasowej w Rzymie, w której towarzyszył jej włoski premier Matteo Renzi.

Do pomysłu „opłaty za imigranta” próbuje też nieudolnie przekonywać szefowa unijnej dyplomacji, Federica Mogherini. – Uważa się, że problem jest zbyt poważny, by poszczególne państwa były w stanie same go rozwiązać i że wymaga to decyzji na poziomie Unii Europejskiej. Jednak później – jeśli już taka decyzja została podjęta – okazuje się, że nie wciela jej się w życie, wraca się na drogę krajową i zrzuca winę na Europę. To błędne koło – mówi Mogherini w wywiadzie dla „La Stampa”. – Dopóki rządy państw nie zachowują się konsekwentnie, system nie działa – dodaje.

MGOT/tvn24.pl, niezalezna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net