Merkel ws. Brexitu

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zabrała głos w sprawie tzw. Brexitu. – Kraje „przy stole negocjacyjnym” mogą liczyć na lepsze warunki niż te, których w ogóle „nie ma w tym samym pokoju” – grzmi niemiecka polityk w kontekście zbliżającego się referendum ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. 

Podczas wspólnej konferencji prasowej w Berlinie z sekretarzem generalnym ONZ Jensem Stoltenbergiem, niemiecka kanclerz przypomniała, że 23 czerwca Brytyjczycy wezmą udział w referendum, wybierając pozostanie członkiem UE lub wyjście ze wspólnoty. Jednocześnie Merkel podkreśliła, że „ma nadzieję i chciałaby, by Wielka Brytania pozostała częścią UE”.

 – Nasza współpraca z Wielką Brytanią układa się dobrze, zwłaszcza w kontekście [wypracowywania – red.] nowych zasad dla UE. Musimy opracować je wraz z Wielką Brytanią. Kiedy prowadzone są rozmowy w tej sprawie, mamy o wiele większy wpływ na dyskusję wtedy, gdy siedzimy przy stole negocjacyjnym i możemy dołożyć coś od siebie. Wówczas rezultat zawsze jest lepszy niż wtedy, gdy w ogóle nie ma nas w tym samym pokoju – powiedziała Merkel.

Kanclerz przypomniała także, iż kraje spoza Unii „nigdy nie uzyskają naprawdę dobrych rezultatów w negocjacjach”.  – Byłoby to nie tylko w naszym interesie, ale też w interesie Wielkiej Brytanii, by kraj ten jako część UE mógł reprezentować przy stole negocjacyjnym cały swój polityczny ciężar – stwierdziła niemiecka polityk.

Maj/Pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.