Międzynarodowy Komitet Olimpijski: Za manifestacje poparcia dla BLM będą kary

Podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio zakazane będzie klękanie lub unoszenie pięści w geście poparcia dla czarnych rasistów z ruchu Black Lives Matters (BLM). Decyzję o utrzymaniu dotychczasowych przepisów i nie robieniu wyjątków dla organizacji podjął w środę Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKO).

Sam zakaz nie jest nowy, ponieważ od lat obowiązuje zakaz „demonstracji lub propagandy politycznej, religijnej lub rasowej” na terenie igrzysk. W ostatnim czasie jednak urosła w popularność propaganda czarnoskórych rasistów z BLM. Coraz częściej wzywano do klękania w geście poparcia dla nich np. przed meczami piłki nożnej.

W związku z tym MKO ogłosiło, że zasady nie będą specjalnie dla BLM zmienianie i zakaz obowiązuje także ich. Decyzję wydano po konsultacjach ze sportowcami, którzy „w większości” byli przeciwni jakimkolwiek manifestacjom, o czym poinformowała Kirsty Coventry, przewodnicząca Komisji Zawodniczej Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Dopytana o konkretną liczbę, poinformowała, że takiego zdania było „około 70 proc. sportowców”, którzy „nie chcą manifestacji na podium, ceremoniach oraz boiskach”.

Zbieramy jeszcze przez sześć dni! Wesprzyj rozwój niezależnych, bezpartyjnych mediów. KLIKNIJ TUTAJ i przejdź do zrzutki. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

Coventry potwierdziła, że zawodnicy, którzy złamią zakaz, także w kontekście BLM, będą karania jak każdy sportowiec, który złamie zasady. – Dzieje się tak również z powodu większości sportowców, z którymi rozmawialiśmy. Właśnie o to proszą – dodała przewodnicząca.

Konsultacje na ten temat rozpoczęły się w czerwcu ubiegłego roku. Rozmawiano z 3,5 tys. sportowców.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca. Zostały przełożone z ubiegłego roku z powodu paniki przed tzw. pandemią.

reuters.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.