Minister pandemii o restrykcjach na Boże Narodzenie. Niedzielski: Mało prawdopodobne, by Covid-19 je zakłócił

Minister pandemii Adam Niedzielski powiedział, że „jest mało prawdopodobne, abyśmy mieli święta Bożego Narodzenia zakłócone covidem i dodatkowymi restrykcjami”. Według zaprezentowanych scenariuszy dotyczących liczby pozytywnych wyników na koronawirusa – opartych o nieznane nikomu dane – tzw. zakażeń ma być więcej w tym okresie, niż w ubiegłym roku, gdy nieprzebadany preparat mający chronić przed złapaniem koronawirusa nie był powszechnie zaaplikowany.

Według ministra pandemii, „możemy mówić, że odporność (w skali kraju) jest na poziomie ok. 75 proc.” z powodu osób, które przyjęły eksperymentalny preparat na koronawirusa od jednego z globalnych koncernów oraz ozdrowieńców.

Pracownik PAP przeprowadzający rozmowę przywołał nieokreślonych „ekspertów”, którzy apelują o obowiązkowe szprycowanie nieprzebadanym preparatem na koronawirusa. Niedzielski odpowiedział, że „to cenne rady, ale podejmowanie decyzji na poziomie rządu nie może uwzględniać punktu widzenia jednej grupy, jednego grona ekspertów”.

– Trzeba sobie zdawać sprawę, że u nas pewne środki przymusu nie tylko że są źle odbierane, ale potrafią działać przeciwskutecznie i zniechęcać ludzi, uruchamiać postawę jeszcze bardziej negatywną, czy wręcz agresywną. Ruch antyszczepionkowy w Polsce – z przykrością to muszę powiedzieć – jest stosunkowo silny i w pewnym sensie sprofesjonalizowany. Występują tu incydenty, które mają charakter agresywny. Naszym celem nie jest teraz sprowokowanie ludzi do wyjścia na ulicę i mówię tu o zacznie szerszych grupach niż w Austrii, Francji czy Niemczech – mówił minister pandemii Adam Niedzielski.

Wyraził też poparcie dla projektu zezwalającemu pracodawcom na niekonstytucyjną i niezgodną z RODO weryfikację, czy ich pracownik przyjął wciąż testowany preparat na koronawirusa. – Restrykcje w postaci zawężania, czy ograniczania prowadzenia działalności gospodarczej to nie jest dobry kierunek, bo to odbieranie sobie perspektywy rozwojowej kraju. Natomiast zmiany dotyczące organizacji pracy, wykorzystujące informacje, kto jest zaszczepiony, a kto nie, to kierunek skuteczny. Narzędzia zawsze stosuje się adekwatnie do sytuacji w której się znajdujemy. Musimy dać pracodawcom narzędzie do zarządzania możliwą transmisją we własnej firmie. Nie możemy dopuszczać do zamykania firm – mówił Niedzielski. Należy zwrócić uwagę, że ostatnie zdanie jest wybitną bezczelnością. Lockdown i zamykanie firm miało miejsce z inicjatywy rządu. Prześladowanie przedsiębiorców oraz klientów przez siły porządkowe było bezprawne i nie wynikało z postulatów społecznych, ale przekazu medialno-rządowego i producentów produktów farmaceutycznych.

– Mamy dwa scenariusze. Jeden odwołujący się do analogii z fali drugiej i apogeum w ciągu dwóch tygodni. Drugi scenariusz odsuwa szczyt trochę w czasie, na pierwszą połowę grudnia. Apogeum w pierwszym scenariuszu ma wynosić 25-30 tys., a w drugim wariancie 35-40 tys. zakażeń. Rozbudowę infrastruktury realizujemy zgodnie z pesymistycznym scenariuszem, choć jest on mniej realny – kontynuował minister pandemii.

Tu należy przypomnieć, że nikt nie wie, na podstawie jakich danych ministerstwo pandemii opracowuje wyniki swoich analiz. Ponadto oparty na nieznanych źródłach scenariusz zakłada taką samą lub większą liczbę pozytywnych wyników na koronawirusa, niż w ubiegłym roku, gdy o wiele mniej ludzi przyjęło preparat na koronawirusa, który miał chronić przed „zachorowaniem”.

– Pandemia już wielokrotnie nas zaskakiwała. Zgodnie ze wszystkimi prognozami jest mało prawdopodobne, abyśmy mieli Święta Bożego Narodzenia zakłócone falą covidu – mówił Niedzielski. Tu też trzeba przypomnieć, że zapowiedzi ministra pandemii oraz rządu w kwestii Wielkiej Histerii były już wielokrotnie kłamliwe, więc nie można mieć pewności, że jednak na Święta rząd nie ogłosi, że tzw. pandemia „nabrała tempa”.

rmf24.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net