5 grudnia 2023
Wiadomości

Misiewicz odchodzi z partii. „Jest symbolem pychy i arogancji władzy”

Facebook

Bartłomiej Misiewicz przestał być członkiem PiS, choć oficjalne powody jego odejścia są  niejednoznaczne. On sam twierdzi, że odszedł „w wyniku nagonki medialnej”, z kolei powołana w jego sprawie komisja stwierdza, że postawa ikony dobrej zmiany jest „negatywna” oraz że Bartłomiej Misiewicz „nie ma kwalifikacji do pełnienia funkcji w sferze administracji publicznej, spółkach Skarbu Państwa czy innych sferach życia publicznego”.

– W wyniku oceny swojego zachowania Pan Bartłomiej Misiewicz złożył rezygnację z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze przez partię PiS.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej ws. Bartłomieja Misiewicza członkowie komisji… wytykali afery za czasów rządów PO-PSL (sic!), w sprawie których prawdopodobnie nikt nic nadal nie zrobił.

Wypowiedź Bartłomieja Misiewicza jest niespójna z wersją partii. – Z racji niesamowitej nagonki na PiS przy użyciu mojego nazwiska, złożyłem oświadczenie o rezygnacji z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości – mówi sam Misiewicz.

– Bartłomiej Misiewicz jest symbolem pychy i arogancji tej władzy i rządu PiS – stwierdza Grzegorz Schetyna, szef PO.

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński podpisał wczoraj decyzję o zawieszeniu Misiewicza w prawach członka partii. Zdecydował też o powołaniu w PiS komisji, która ma wyjaśnić stawiane mu zarzuty i okoliczności powoływania go na pełnione funkcje.

CWIK/niezalezna.pl, onet.pl, fakt.pl, Twitter

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net