Misjonarki z Jemenu: Bóg nie może przestać być hojnym

foto: Twitter
foto: Twitter

Poruszające ostatnie słowa zamordowanych zakonnic z Jemenu ujrzały światło dzienne. Siostry ze zgromadzenia Misjonarek Miłości uznają je za duchowy testament zabitych kobiet.

„Bóg nie może przestać być hojnym, dopóki trwamy w Nim i przy najuboższych. Nasi podopieczni to ludzie starzy, upośledzeni fizycznie i umysłowo, niewidomi” – tak w ostatnim liście pisały siostry, które wkrótce miały zostać zamordowane przez islamskich fundamentalistów. Z listu wynika, iż zakonnice już od dłuższego czasu wiedziały, jakie zagrożenie je otacza i że w każdej chwili były gotowe na śmierć. „Kiedy bombardowania stają się ostrzejsze, klękamy przed Najświętszym Sakramentem, prosząc Jezusa Miłosiernego, by strzegł nas i naszych podopiecznych. Nieraz chronimy się pod drzewami ufając, że Bóg nas ustrzeże, a potem biegniemy do naszych ubogich” – czytamy dalej w liście.

Ośrodek w Adenie, gdzie doszło do ataku na zakonnice, nadal funkcjonuje. Przebywa tam obecnie 80 osób starszych, chorych oraz upośledzonych. Tymczasem wierni na całym świecie modlą wciąż się za salezjanina, ks. Thomasa Uzhunnalila, który podczas masakry w klasztorze został uprowadzony przez islamistów. Jego los wciąż pozostaje nieznany.

MGOT/radiovaticana.va, wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.