Młodzież skazana za „znieważanie prezydenta” podczas wygłupów na rozpoczęcie wakacji. Donos złożyła radna PiS, którą o sprawie poinformował syn

Sąd Okręgowy w Kaliszu skazał trzech uczniów z Wielkopolski na dwa miesiące prac społecznych. W czerwcu ubiegłego roku mieli znieważyć prezydenta Andrzeja Dudę.

Choć realnie jest to funkcja służąca przede wszystkim podpisywaniu rządowych ustaw, prezydent traktowany jest w niesamowicie uprzywilejowany sposób w prawie III RP. Jest to jedyny urzędnik, za znieważenie którego przewidziane są kary.

Przekonali się o tym młodzi ludzie z Wielkopolski. – Andrzej Duda został znieważony przez 20-letniego Mikołaja S. oraz 19-letnich: Makarego M. i Wojciecha R. – orzekł Sąd Okręgowy w Kaliszu.

– 20-letni S. oraz jego rok młodsi koledzy znieważyli prezydenta RP. Do zdarzenia doszło w czerwcu 2020 roku w Sulmierzycach (pow. krotoszyński, woj. wielkopolskie) na imprezie z okazji rozpoczęcia wakacji. Spotkało się około 50 uczniów różnych szkół, a oskarżeni przynieśli na miejsce baner wyborczy z wizerunkiem ubiegającego się wówczas o reelekcję Andrzeja Dudy – relacjonuje Radio Zet.

Oskarżeni wykrzykiwali wulgarne słowa „je**ć Dudę”. Jeden z nich przeciął plakat nożyczkami. Inny miał wyciągnąć zapalniczkę i krzyknąć „chodźcie go spalić”. Wszystko to zostało nagrane na krótkim filmie.

– Sąd wymierzył każdemu z oskarżonych karę dwóch miesięcy ograniczenia wolności polegającą na wykonywaniu nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin w stosunku miesięcznym – powiedziała PAP sędzia Edyta Janiszewska, rzecznik prasowa sądu.

Sprawę młodzieży doniosła na policję radna PiS z powiatu krotoszyńskiego. Ta zaś dowiedziała się o sytuacji od swojego syna, który był na wspomnianej imprezie.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net