Mocne zarzuty! Mentzen o nepotyzmie w Toruniu

YouTube

Żona prezydenta miasta jest dyrektorem szpitala miejskiego, a niedługo jeszcze radnym może zostać jego syn. Takie informacje podał na Facebooku Sławomir Mentzen.

– Prezydentem Torunia jest Michał Zaleski. Dyrektorką Szpitala Miejskiego jest jego żona – Krystyna Zaleska. Ich syn – Jakub Zaleski wybiera się do Rady Miasta z komitetu swojego ojca. Jeżeli obydwu panom Zaleskim powiedzie się w wyborach, będzie to pierwszy w Polsce przypadek, gdy radny będzie synem urzędującego prezydenta – napisał Mentzen na Facebooku. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Szefami opłacanych przez obywateli spółek są poszczególni członkowie rodziny i bliskich prezydenta.

– Pasierb Michała Zaleskiego pracuje w miejskiej spółce – Toruńska Infrastruktura Sportowa sp. z o.o., zarządza tam Hotelem Meeting oraz punktami gastronomicznymi. Wprawdzie toruńscy przedsiębiorcy mieli nadzieję, że zostanie ogłoszony przetarg na zarządzanie punktami, ale zarząd TIS uznał, że lepiej aby zajął się tym pasierb prezydenta – czytamy w poście polityka.

– Skoro już przy zarządzie spółki jesteśmy, to warto przypomnieć, że prezesem TIS sp. z o.o. jest Przemysław Lipka, mąż byłej kandydatki do rady miasta z listy Michała Zaleskiego, który aby dostać tę pracę musiał przedstawić dokumenty potwierdzające doświadczenie w zarządzaniu ludźmi. Lipka przedstawił dokumenty z Polskiej Ligi Koszykówki. Problem jest w tym, że PLK podważa autentyczność rzekomo wystawionych przez siebie dokumentów. Prokuratura prowadzi dochodzenie w tej sprawie, ale Michał Zaleski oczywiście nie widzi problemu. Lipka dalej jest prezesem miejskiej spółki – dodaje kandydat na prezydenta Torunia.

Stwierdza także, że „jest to typowe dla Torunia”. – Prezesem innej miejskiej spółki – CKK Jordanki jest Grzegorz Grabowski, który został prawomocnie skazany za sfingowanie kradzieży samochodu i wyłudzenie odszkodowania. Jak widać, spółkami muszą zarządzać sprawdzeni i doświadczeni ludzie, nie można tam wpuścić byle kogo – ironizuje.

https://www.facebook.com/slawomirmentzen/posts/1945516068842920?__xts__[0]=68.ARCgXgIJJlohADyIvs2M1MQLZm9feWegqb0CrwxspU9jPDAmLFbpKgokNBcNZHssoQVb5sN5e6KooBIeA7vzkr9GyeQnptaV91MXw6UtxQDFoCdPhY6SVmeLXH_4vfoaGezVQnrDaLen9W3_YgGsQttnZYcTog0zgIKMkf2TTpE876EZoBykMA&__tn__=-R

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.