Modlitwa na różańcu „kontrowersyjna” dla BBC

twitter.com/teologiauksw2

Redakcja BBC nazwała akcję różaniec do granic „kontrowersyjną modlitwą”. Artykuł o modlitewnym wydarzeniu to dla brytyjskich dziennikarzy znakomita okazja do krytykowania Polski.

Dziesiątki tysięcy wzięło udział w kontrowersyjnym dniu modlitwy w Polsce – czytamy na stronie internetowej BBC. Cóż kontrowersyjnego jest w różańcu według BBC? Choćby wybranie granic jako symbolu a także powtarzana kwestia obrony chrześcijaństwa. Redakcja przytacza słowa grupy wiernych biorących udział w modlitwie. – Chcemy, by nasza katolicka wiara była nadal żywa, by nasze dzieci były bezpieczne, by nasi bracia z innych krajów mogli zrozumieć, że nasza wiara jest niezachwiana i że czujemy się bezpieczniej, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie – mówi jedna z cytowanych przez BBC kobiet. Inna, wymieniona z imienia i nazwiska Halina Kotarska, dodaje, że „islam chce zniszczyć Europę” i chrześcijaństwo.

– Przywódcy religijni twierdzą, że wydarzenie jest wyłącznie religijne, lecz pojawiły się niepokoje, że może być ono odbierane jako wyraz poparcia dla władz, które odmawiają wpuszczania muzułmańskich imigrantów – pisze dalej brytyjska redakcja. – Polska, wraz z Węgrami i Czechami, odmówiła w 2015 r. wzięcia udziału w unijnej akcji relokacji uchodźców, którzy zgromadzili się na włoskich i greckich granicach. – czytamy dalej.

Według BBC, polskie stanowisko odmowy przyjęcia imigrantów „wywołało konflikt z Watykanem”, w którym musiał interweniować sam papież Franciszek „apelując o większą akceptację dla uchodźców przybywających do Polski”. Autor artykułu sugeruje także, że polscy biskupi naciskali na rząd w sprawie przyjęcia Syryjczyków, ale nic z tego nie wyszło, bo politycy odmówili współpracy.

bbc.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net