Morawiecki poleci ze stołka? „Wizerunkowa klapa polskiego ładu. Część posłów chce zmiany premiera”

– Po wizerunkowej katastrofie Polskiego Ładu w klubie Prawa i Sprawiedliwości otwarcie padają oczekiwania dymisji. Chodzi co najmniej o wiceministrów, ale celem części posłów jest zmiana szefa rządu – dowiedziało się nieoficjalnie RMF FM. O problemach premiera w PiS mówi się już od kilku tygodni. Zyskał też przydomek „powerpointowego szefa rządu”.

Nowy ład Morawieckiego był wielką nadzieją dla oligarchii władającej państwem. Oczekiwano sukcesu wizerunkowego na wzór wprowadzenia redystrybucji 500 zł miesięcznie za dziecko. Tymczasem wyszła straszna klapa.

– Teraz jest realna obawa, że może to nas pogrzebać – powiedział RMF FM anonimowo jeden z wiceministrów. Dodał, że skala nieprzygotowania programu zaskoczyła cały klub PiS. – To miał być program, który ponownie zmobilizuje naszych wyborców, a to właśnie część z nich jako pierwsza dostała po kieszeni – podkreślił.

– Rząd dostrzegł, że gospodarcze niezadowolenie i niepewność jutra połączyły Polaków jak nic od dawna, ale do tłumaczenia Polskiego Ładu oddelegowano rzecznika gabinetu i wiceministrów. Premier od początku zamieszania wokół własnego sztandarowego programu nie zabrał głosu na ten temat. Na Facebooku stanął za to w obronie Konfederacji, której portal usunął konto. Poza zapowiedzianymi rekompensatami dla nauczycieli wiceminister Piotr Patkowski zapowiedział rozporządzenie zmieniające technikę poboru zaliczek – czytamy na rmf24.pl.

– Komunikacyjnie to jest kompromitacja. Nie dość, że okazało się, że Polski Ład jest niegotowy, to jeszcze rząd nie umie wyjść z jasnym przekazem – mówi poseł z oligarchii Zbigniewa Ziobry.

We wtorek w Sejmie minister Przemysław Czarnek przekonywał dziennikarkę, że nie zna nauczyciela, który by na nowym ładzie Morawieckiego stracił. Nazajutrz zaś rzecznik rządu na konferencji prasowej zapowiedział, że nauczyciele w lutym otrzymają wyrównania pensji, co oznaczało zrobienie z ministra kłamcy.

W klubie PiS podnosi się żądania politycznej odpowiedzialności. Co najmniej jeden wiceminister miałby „polecieć”, jednak w rzeczywistości wiele osób żąda w ten sposób usunięcia obecnego premiera.

– Sytuacja jest dramatyczna. Chaos wokół Polskiego Ładu będzie miał konsekwencje nie tylko w najbliższych dniach, ale i miesiącach – mówi jeden z posłów. – Oburzenie jest powszechne w całym klubie. Jeśli premier nie umie zrealizować kluczowego projektu, to znaczy po prostu, że jego czas na stanowisku się kończy – ocenia inny.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Morawiecki poleci ze stołka? „Wizerunkowa klapa polskiego ładu. Część posłów chce zmiany premiera”

  • 12 stycznia 2022 o 13:09
    Permalink

    Morawiecki zostanie zdymisjonowany, na jego miejsce powołają Niedzielskiego, zaś na miejsce Niedzielskiego – Morawieckiego.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net