Morawiecki zakłada nową partię

twitter.com/DoRzeczy_pl

„Wolni i Solidarni” – taką nazwę będzie nosić nowe ugrupowanie stworzone przez Kornela Morawieckiego. Jak zapowiada legenda Solidarności Walczącej, jego partia ma zostać „konstruktywną i twórczą” opozycją oraz stanowić konkurencję dla PiS oraz Platformy.

– Chcemy być konstruktywną, twórczą opozycją. Nie chcemy być opozycją totalną. Tam, gdzie będziemy się zgadzać – zapowiada Morawiecki. – Będzie to oczywiście konkurencja dla Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, ale również dla Prawa i Sprawiedliwości. Chcemy stworzyć konkurencję, która będzie miała udział dla władzy, a jeśli będziemy silni – która będzie rządzić Polską – dodaje polityk.

Nazwa nowego ugrupowania, „Wolni i Solidarni”, nawiązuje do dewizy Solidarności Walczącej, którą Morawiecki powołał do życia w 1982 r. we Wrocławiu. – Chcemy być taką partią, która będzie zbliżać Polaków do siebie. Zgadzamy się z ostatnim stanowiskiem Episkopatu, które mówi, że podziały nas osłabiają i chcemy stanąć w środku tych podziałów, bo uważamy, że jest potrzeba zbliżenia między Polakami – tłumaczy 74-letni obecnie polityk.

W 2015 r. Kornel Morawiecki startował do Sejmu z list partii Kukiz’15. Zrezygnował dobrowolnie z członkostwa w klubie po tym, gdy podczas głosowania jednego z sędziów TK głos oddała za niego partyjna koleżanka, Małgorzata Zwiercan. Zwiercan tłumaczyła wówczas, że otrzymała zgodę od Morawieckiego na zagłosowanie w jego imieniu (TUTAJ).

MGOT/onet.pl, telewizjarepublika.pl, niezalezna.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net