2 grudnia 2023
RodzinaWiadomości

Morderstwo dziecka w Opolu

foto: pixabay.com
foto: pixabay.com

Prawnicy z Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris złożyli zawiadomienie do Prokuratury o prawdopodobieństwie popełnienia przestępstwa. Powiadomienie złożono w styczniu 2015 roku. Dotyczyło przypuszczenia, że w sierpniu 2014 r. w jednym z opolskich szpitali zamordowano dziecko, które urodziło się po nieudanej próba uśmiercenia go w łonie matki. Rzecznik Praw Pacjenta rozpoczął postępowanie w tej sprawie.

Praca Rzecznika w śledztwie odbywa się z powodu interwencji podjętej przez prawników z Instytutu Ordo Iuris. RPP będzie ustalał czy doszło do naruszenia praw dziecka do świadczeń zdrowotnych. Całe to wydarzenie ujrzało światło dzienne dzięki anonimowemu telefonowi, który otrzymał Paweł Ozdoba, dziennikarz PCh24.pl w grudniu 2014 roku. Poinformowano go wówczas o uśmierceniu dziecka w  Samodzielnym Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Opolu. Rozmówca prosił dziennikarza o zainteresowanie się tą sprawą i nagłośnienie jej w mediach.

Dziecko przyszło żywe na świat w skutek nieudanej próby uśmiercenia go w łonie matki. Ważyło 600 gram, oddychało samodzielnie i głośno krzyczało. Szpital zdecydował, że przyjmie małego pacjenta na oddział i umieści w inkubatorze. Maleństwo leżało tam 4 godz., a jego narządy pracowały prawidłowo. Jednak na żądanie lekarza, który miał je zabić jeszcze w łonie matki, zaprzestano opieki nad dzieckiem i nie kontynuowano ratowania mu życia. Dziecko zmarło.

Według 148§ 1 kodeksu karnego. pozostawienie samodzielnie oddychającego dziecka samemu sobie by umarło jest zbrodnią kwalifikowaną jako morderstwo.

Joan/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net