Możliwe nadzwyczajne posiedzenie Sejmu ws. Brexitu

Jarosław Kaczyński powiedział, że w związku z Brexitem być może zostanie zwołane nadzwyczajne posiedzenie Sejmu. Wcześniej złożenie wniosku w tej sprawie zapowiedział wiceszef PO Andrzej Halicki. 

Największa partia opozycyjna chce, by premier Beata Szydło przedstawiła wizję przyszłości polskiej polityki zagranicznej po Brexicie. – Jeżeli chodzi o posiedzenie Sejmu, nadzwyczajne, to być może ono rzeczywiście będzie miało miejsce, ale to wymaga czasu, bo pani premier musi mieć przygotowane wystąpienie, bardzo konkretne – twierdzi Kaczyński pytany o wniosek PO. – Powtarzam: Polska powinna przyjąć tutaj postawę ofensywną – dodał prezes PiS.

 – Polski rząd szanuje suwerenną decyzję obywateli Wielkiej Brytanii – stwierdziła premier Beata Szydło podczas konferencji prasowej. Szefowa polskiego rządu podkreśliła także, iż Unia Europejska musi wyciągnąć należyte wnioski z zaistniałej sytuacji. Szydło zapowiedziała również, że przedstawi podczas przyszłotygodniowego szczytu UE własne propozycje wyjścia z unijnego kryzysu. – Wynik referendum jest skutkiem kryzysów, które od dłuższego czasu mają miejsce w UE, które nie były rozwiązywane, lecz zamiatane pod dywan. Trzeba dziś wyciągnąć wnioski – podsumowała premier. – Europa potrzebuje rozsądnej polityki, która szanuje i bierze pod uwagę głos Europejczyków
— dodała.

W swoim wystąpieniu Szydło zwróciła się także do Polaków mieszkających na Wyspach. – Dla polskiego rządu najważniejszą sprawą są losy Polaków, którzy mieszkają i pracują w Wielkiej Brytanii. Zrobimy wszystko, by przywileje, które uzyskali, jako prawa nabyte, pozostały – zapowiedziała prezes rady ministrów.

–  Pokusa budowania Europy na zasadzie małych klubów jest złą drogą. […] Dziś trzeba myśleć o tym, jakie reformy przeprowadzić, by była mocniejsza – podkreśliła premier. – Konieczna jest zjednoczona Europa suwerennych narodów, wsłuchiwanie się w głos Europejczyków. Taki jest obowiązek polityków. Ten głos wyraźnie dziś powiedział, że w UE dzieje się coś złego – twierdzi Szydło.

Maj/wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net