Mróz wraca do Polski. W nocy -11 stopni Celsjusza (PROGNOZA POGODY)

Dziś w Polsce występowały już opady śniegu i deszczu ze śniegiem. W nocy temperatura spadnie nawet do -11 stopni Celsjusza.

Do Polski napływa zimne, arktyczne powietrze. Michał Ogrodnik z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada, że początek tygodnia będzie chłodny.

Na północnym wschodzie spadnie do 3 cm śniegu, zaś na Pogórzu Karpackim do 8 cm. W Karpatach pokrywa śnieżna osiągnie 12-15 cm. IMGW ostrzega, że na drogach może być ślisko. 13 województw otrzymało od IMGW alert pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Dotyczy on województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego.

W ciągu dnia temperatura będzie spadać. Na Suwalszczyźnie w najcieplejszym momencie będą -2 st. Celsjusza, zaś na Podhalu -3 stopnie. W centralnej Polsce temperatura wyniesie około 0 st. C., zaś na Zachodzie 3 stopnie.

Na północnym wschodzie kraju temperatura w nocy spadnie do -11 stopni Celsjusza, zaś w centrum Polski wyniesie ona -4 do -6 stopni. Na zachodzie kraju termometry pokażą w nocy od -3 do -1 st. C..

Według IMGW, ochłodzenie potrwa co najmniej do piątku.

radiozet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net