MSWiA nie widzi powodów do dymisji Komendanta Głównego Policji po incydencie z granatnikiem

Szef MSWiA Mariusz Kamiński w tonie stwierdzającym napisał, że „wyklucza” dymisję obecnego Komendanta Głównego Policji Jarosława Szymczyka. Twierdzi również, że do Polski ma przyjechać jego odpowiednik z Kijowa.

– W związku z sytuacją dotyczącą ukraińskiego prezentu dla gen. J. Szymczyka gotowość przyjazdu do Polski i spotkania ze mną wyraził szef MSW Ukrainy D. Monastyrski. Do spotkania dojdzie niebawem – twierdzi Kamiński na Twitterze.

Należy zaznaczyć, że deklaracje rzekomych działań ze strony Kijowa padały już w ostatnich miesiącach wiele razy, przede wszystkim w kontekście ludobójstwa dokonanego na Polakach przez Ukraińców w czasie II wojny światowej i po niej. Nie okazywały się one jednak prawdziwe.

– Jednocześnie, ucinając spekulacje medialne, wykluczam dymisję Komendanta Głównego Policji – napisał Kamiński.

Portal wp.pl podaje, iż w czwartek rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie prok. Marcin Saduś przekazał informację o wszczęciu śledztwa w sprawie „zdarzenia mającego miejsce w budynku Komendy Głównej Policji”. Postępowanie prowadzone jednak jest „w kierunku nieumyślnego spowodowaniu gwałtownego wyzwolenia energii, które zagrażało życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach”.

– Status pokrzywdzonych mają aktualnie trzy osoby, w tym Komendant Główny Policji – ogłosił.

wp.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net