3 kwietnia 2024
Wiadomości

Brukselski zamachowiec promował utopię multikulti

Osama Krayem, podejrzany o współorganizację zamachów w Brukseli, był jedną z osób promujących multikulturalizm w Szwecji. Wystąpił w filmie o integracji.

foto: twitter.com/IBTimesUK
foto: twitter.com/IBTimesUK

23-letni Osama Krayem pochodzi z Syrii i posiada szwedzkie obywatelstwo. Został aresztowany wraz z brukselskim zamachowcem, Mohamedem Abrinim, znanym jako „mężczyzna w kapeluszu”. Obecnie Krayemowi postawiono zarzut przynależności do organizacji o charakterze terrorystycznym.

Szwedzka gazeta „Aftonbladet” podaje, że kilkanaście lat temu Krayem mieszkający w szwedzkim mieście Malmö był jedną z osób występujących w dokumencie promującym integrację imigrantów poprzez sport pt. „Bez granic o sporcie i integracji”. Miał wówczas 11 lat i opowiadał jak piłka nożna pomogła mu się odnaleźć w szwedzkim społeczeństwie. W produkcji był ukazany jako w pełni zintegrowany ze szwedzkim społeczeństwem. Obraz można było zobaczyć w kinie w Malmö w 2005 roku, gdzie Krayem udzielał się w klubie sportowym.

 – Chcieliśmy pokazać znaczenie integracji, że nie musi być to trudne, wystarczy zacząć ze sobą rozmawiać – mówił kierownik marketingu klubu sportowego IFK Malmö Christer Girke. Z jego obserwacji wynikało, że Osama Krayem był chłopcem o charakterze pustelnika, dobrze grającego w piłkę nożną. Natomiast jego kolega z liceum zapamiętał go jako nieco religijnego człowieka, który nie pił i nie imprezował.

Na początku Osama Krayem żył normalnie, jednak po pewnym czasie zaczął się radykalizować. Nosił tradycyjny muzułmański strój oraz wydał wszystkie zarobione pieniądze, by wstąpić w szeregi ISIS. „Telegraph Online” podaje, że Krayem w 2013 roku rozpoczął staż w urzędzie miasta Malmö, ale po roku zniknął. Wówczas okazało się, że Krayem przebywał w Syrii i walczył w siłach ISIS, czym również sam się chwalił na jednym z portali społecznościowych. Udając nielegalnego imigranta przedostał się do Europy przez Grecję.

Maj/wpolityce.pl, kresy.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net