Mural ku czci zmarłego popularnego recydywisty zniszczony przez piorun (FOTO)

Mural w Toledo w stanie Ohio w USA ku czci zmarłego czarnoskórego kryminalisty i handlarza narkotykami Georga Floyda został trafiony przez piorun, w konsekwencji czego został zniszczony. Władze miasta zapewniły, że podejmą „odpowiednie działania”.

Mural powstał w lipcu ubiegłego roku. Odprawiano pod nim „nabożeństwa” ku pamięci Georga Floyda, miały tu też miejsce uroczystości w rocznicę jego śmierci.

Przedwczoraj o godz. 16 w budynek uderzył piorun. Trafił w miejsce, gdzie znajdował się mural. Inspektor budowlany Toledo zapewnił, że budynkowi nie zagraża zawalenie. Właściciel zaś rozpoczął prace porządkowe i zburzenie reszty muralu.

Władze miasta już oświadczyły, że będą współpracować z komisją artystyczną nad nowym muralem albo pomoże komisji znaleźć nową lokalizację.

George Floyd zmarł 25 maja ubiegłego roku podczas aresztowania po podejrzeniu próby wykorzystania sfałszowanego rachunku w supermarkecie. W wielu miejscach świata wybuchły zamieszki prowadzone przez antifę oraz rasistów związanych z ruchem Black Lives Matter pod pretekstem walki z „systemowym rasizmem”. Wedle narracji lewicy, Floyd miał umrzeć przez duszenie go przez policjanta. Najbardziej spektakularnym zajściem było opanowanie przez bandytów części Seattle w stanie Waszyngton w USA. „Autonomiczna strefa” kontrolowana przez bandytów została przywrócona pod kontrolę Waszyngtonu dopiero po około trzech tygodniach.

George Floyd był kryminalistą-recydywistą, groził ludziom – m.in. kobiecie w ciąży – zażywał narkotyki i występował w filmach pornograficznych.

Sąd uznał, że Floyd nie zmarł, a został zabity przez policjanta podczas aresztowania.

polsatnews.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.