Muzułmanie chcą legalnej poligamii

Mieszkający we Włoszech muzułmanie domagają się legalizacji poligamii. Do żądania prawnej akceptacji wielożeństwa zachęciło ich uznanie przez włoskie władze związków homoseksualnych.

foto: Pixabay
foto: Pixabay

Unia Islamskich Wspólnot i Organizacji we Włoszech (UCOII) w miniony weekend wezwała do legalizacji poligamii. Podstawą takiej postawy jest przyjęcie przez włoski parlament ustawy o homozwiązkach. „Jeżeli chodzi o prawa cywilne, to poligamia jest takim prawem. Muzułmanie nie zgadzają się na homoseksualne związki partnerskie, ale pomimo tego muszą zaakceptować system, który na to pozwala” – napisał na Facebooku Hamza Piccardo, założyciel UCOII.

Prawo zezwalające na zawieranie we Włoszech związków jednopłciowych weszło w życie z końcem lipca. Pierwszy oficjalny związek zawarła para homoseksualistów z Turynu w wieku 82 i 79 lat.

W odpowiedzi na taką rzeczywistość Piccardo stwierdził, że jeżeli zaakceptowano związki homoseksualistów, to nie widzi żadnej przeszkody, by to samo stało się z wielożeństwem. Propozycja muzułmanina spotkała się jednak z dużym oporem ze strony polityków. – Wielosetletnia walka o prawa kobiet nie może teraz zostać po prostu odłożona na bok – stwierdziła Debora Serracchiani, wiceprzewodnicząca Partii Demokratycznej, którą kieruje premier Włoch Matteo Renzi.

Przeciwko pomysłowi UCOII protestuje także konserwatywna Liga Północna. – To właśnie ten umiarkowany islam, z którym włoski rząd chce wchodzić w dialog – powiedział Paolo Grimoldi, jeden z czołowych polityków partii.

Podobne żądanie UCOII wysunęło już w 2007 roku. Wtedy przeciwko legalizacji poligamii wypowiedziało się wiele mieszkających we Włoszech muzułmańskich autorytetów.

Maj/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.