Muzułmanka ogoliła córce głowę za brak hidżabu

YouTube

Mieszkająca we Włoszech muzułmańska nastolatka przyszła do szkoły z ogoloną głową, co zaniepokoiło jej nauczycieli. Okazało się, że to matka ogoliła córkę na łyso, ponieważ dziewczyna nie chciała nosić hidżabu.

Rodzina, w której doszło do zdarzenia, to imigranci z Bangladeszu mieszkający obecnie w Bolonii. Najmłodsza z córek, czternastolatka, od dłuższego czasu buntowała się przeciwko narzucanym przez rodziców zakazom i nakazom dotyczącym ubioru zgodnego z islamem. Nosiła zachodnie ubrania, a przede wszystkim nie chciała zakrywać głowy. Gdy nagle nastolatka pojawiła się w szkole w chuście, zdziwiło to nauczycieli. Wkrótce wyszło na jaw, że dziewczyna włożyła hidżab, ponieważ matka przemocą ogoliła jej głowę na łyso. – To zrobiła moja matka, bo mówi, że nie jestem dobrą muzułmanką – wyjaśniła nastolatka. Rodzicom postawiono zarzut znęcania się nad nieletnią i odebrano im córkę. Dziewczyna mieszka obecnie w specjalnym ośrodku.

Golenie głowy jako kara za nienoszenie hidżabu to praktyka znana w kulturze muzułmańskiej. Kilka lat temu stało się głośno o nauczycielce z Egiptu, która ogoliła jedną ze swoich uczennic. Dziewczynka, o wiele młodsza od nastoletniej imigrantki, również nie chciała przestrzegać islamskiego obyczaju.

MGOT/polsatnews.pl, moroccoworldnews.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net