7 kwietnia 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Muzułmanka w hidżabie bez prawa do zeznań

Muzułmanka Rani El-Alloul nie została wysłuchana przez kanadyjskiego sędziego, ponieważ miała na sobie muzułmańską chustę. Sąd argumentował to tym, że nikomu by nie pozwolił wejść w okryciu na głowie.

Samotnie wychowująca trzech synów Rani El-Alloul chciała odzyskać samochód. Został on bowiem zarekwirowany przez policjantów, ponieważ jedn z synów prowadził go bez odpowiednich uprawnień.

Przybyła do sądu, gdzie otrzymała pytanie: „Dlaczego nosisz na sobie chustę?”. To, że jest muzułmanką, nie było wytłumaczeniem dla sędziego Eliany Marengo. – Moim zdaniem sala sądowa to świeckie miejsce. Nie ma tu symboli religijnych na ścianach, nie noszą ich też przedstawiciele prawa – tłumaczyła sędzia.

Dodatkowo Eliana Marengo zaznaczyła, że osoby, które stawiają się w sądzie, powinny być stosownie ubrane. – Nie wysłucham cię, dopóki masz hidżab, tak jak nie pozwoliłbym zeznawać osobie noszącej kapelusz czy okulary słoneczne – powiedziała Marengo.

Muzułmanka dostała wybór: albo ściągnie hidżab i zostanie wysłuchana, albo postępowanie zostanie zawieszone do czasu znalezienia przez nią prawnika. Kobieta nie zgodziła się na ściągnięcie stroju.

Po nagłośnieniu tej sprawy w mediach internauci zaproponowali kobiecie pomoc. Postanowili uzbierać pieniądze na nowy samochód. W ciągu dwóch dni udało się im już uzbierać ponad 40 tys. dolarów. – Dużo płakałam. Gdy przysięgałam Bogu być dobrą mieszkanką Kanady, nosiłam hidżab. Wtedy sędzia uścisnął mi rękę i dostałam obywatelstwo. Byłam wtedy bardzo szczęśliwa. Ale to, co się teraz stało, budzi we mnie lęk – powiedziała kobieta po wyjściu z sądu.

AMMO/tokfm.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net