Nacjonaliści żądają zdjęć ws. Smoleńska od USA

Lider nacjonalistów, Robert Winnicki, który dostał się do Sejmu z list Kukiz’15, domaga się, by USA udostępniło Polsce zdjęcia satelitarne ze Smoleńska. Zauważa, że skoro Amerykanie chcą umieścić u nas swoje bazy wojskowe, to „nie powinni mieć nic do ukrycia”.

– Prawda o tym, co się stało 10 kwietnia 2010 roku, jest tym bardziej istotna, że Amerykanie chcą w Polsce rozmieścić swoje bazy wojskowe. Sądzimy więc, że teoretycznie nie powinni oni mieć nic do ukrycia – mówił poseł Winnicki. W swojej interpelacji do MSZ odniósł się do wywiadu ministra Waszczykowskiego dla tygodnika „wSieci”, nr 2 (163), gdzie czytamy wypowiedź ministra: „Podczas spotkania z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym powiedziałem jasno, że oczekujemy pomocy Stanów Zjednoczonych w tej sprawie, że chcemy uzyskać wiedzę, którą mogą mieć Amerykanie”.

Nacjonalista skierował więc pytania, które znajdują się na stronach sejmowych, które poniżej prezentujemy:

„1. Jakie działania podjęto w celu uzyskania od rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki informacji i dowodów pozwalających na wskazanie przyczyn katastrofy w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku?

2. Czy podjęto starania o udostępnienie przez Amerykanów zdjęć satelitarnych lotniska „Siewiernyj” w Smoleńsku wykonanych dnia 10 kwietnia 2010 roku w czasie poprzedzającym katastrofę i w jej trakcie?

3. Jaka była odpowiedź amerykańskiego sekretarza stanu, p. Johna Kerry’ego, na wspomniany w wywiadzie przez pana ministra Waszczykowskiego postulat umożliwienia Polsce dostępu do wiedzy na temat przyczyn katastrofy w Smoleńsku?

4. Czy rząd Rzeczypospolitej Polskiej posiada informacje, jakiego typu wiedzę na temat przyczyn katastrofy posiada rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki?

Proszę również o odpowiedź na poniższe pytanie ze strony Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwa Obrony Narodowej:

Czy w razie odmowy udostępnienia rządowi Rzeczypospolitej Polskiej przez rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki dowodów i informacji dotyczących przyczyn katastrofy smoleńskiej będzie rozważana zmiana stanowiska Polski w sprawie obecności żołnierzy amerykańskich na terytorium Rzeczypospolitej?”

CWIK/kresy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.