Naczelny GP atakuje obrońców życia

szymon englert - https://www.youtube.com/watch?v=rHh5RFf1cIs, licencja CC BY 3.0 via wikimedia commons
szymon englert – https://www.youtube.com/watch?v=rHh5RFf1cIs, licencja CC BY 3.0 via wikimedia commons

Komitet „Stop aborcji” chciał zantagonizować obrońców życia z PiS, chęć skasowania stalinowskiego prawa to „radykalny zapis” a w ogóle to przez obrońców życia o mało władzy nie przejęła radykalna lewica. Nie są to tezy Tomasza Lisa czy Adama Michnika, ale… Tomasza Sakiewicza, redaktora naczelnego „Gazety Polskiej”!

Sakiewicz oskarżył zaangażowanych w projekt obywatelski o chęć spowodowania antyrządowej rebelii (sic!). W krótkim tekście w „Gazecie Polskiej Codziennie” zarzuca komitetowi „Stop Aborcji” chęć zantagonizowania ruchów obrony życia z rządzącą partią socjalistów. „Manewr był prosty: do projektu obywatelskiego wprowadzano tak radykalne zapisy, że nawet Kościół nie był w stanie ich poprzeć. Kościół nigdy nie domagał się karania kobiet, a projekt obywatelski tak. (…) Analiza sytuacji upewniła z kolei kierownictwo PiS-u, że ustawa ma inny cel niż obronę życia” – napisał Tomasz Sakiewicz.

Według wizji snutej przez prorządowego publicystę, „zwolennicy całkowitej liberalizacji aborcji, eutanazji i związków homoseksualnych” byli bliscy przejęcia władzy. Uznał też, że zapis likwidujący automatyczną bezkarność kobiet, który jest wymysłem sowieckich prawników, jest „radykalny”.

Jas/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net