Nalot zachodniej koalicji na cywilów. Pomyłka?

YouTube

Lotnictwo międzynarodowej koalicji prowadzonej przez USA dokonało nalotu na cywilów uciekających z miejscowości Es Susa w rejonie Abu Kemal. Syryjska agencja SANA informuje o nieznanej ilości zabitych.

– Lotnictwo międzynarodowej koalicji dokonało nalotu na grupę cywilów uciekających z miasta Es Susa w rejonie Abu Kemal w kierunku pustyni przed chaotycznym nalotem koalicji i atakami terrorystycznymi Państwa Islamskiego, kontrolującego ludność, w rezultacie są zabici i ranni wśród nich [cywili — red.] – informuje agencja.

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy zachodnia koalicja uderza w niemilitarne cele w Syrii. Z tego powodu rok temu Syria oficjalnie wezwała Radę Bezpieczeństwa ONZ do „powstrzymania przestępstw międzynarodowej koalicji przeciwko narodowi syryjskiemu”.

Państwo Islamskie grozi wszystkim potencjalnym uciekinierom z kontrolowanych przez siebie terenów śmiercią.

Większość terenu Syrii jest już wyzwolona przez wojska rządu. Jak poinformował niedawno Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka, do swoich domów przez pierwsze pół tego roku wróciło już tylu Syryjczyków, ile przez cały poprzedni rok.

sputniknews.com, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.