11 kwietnia 2024
Wiadomości

Napad na posła Brauna w trakcie interwencji poselskiej (FOTO+WIDEO)

Posłowie Grzegorz Braun i Konrad Berkowicz chcieli dokonać interwencji poselskiej. Ochrona budynku blokowała wejście posłom – mimo działań zgodnych z prawem – zaś policja nie reagowała na polecenia posłów.

Przed budynkiem, w którym odbywała się rozprawa przeciwko doktorowi Zbigniewowi Martyce, zebrał się tłum ludzi, którzy wyrażali poparcie wobec lekarza. Do środka, w ramach interwencji poselskiej, chcieli wejść posłowie Konfederacji Grzegorz Braun i Konrad Berkowicz.

– Nie obyło się bez przepychanek. Parlamentarzystom nie umożliwiono wejścia do środka. Co więcej, doszło także do fizycznego ataku na Grzegorza Brauna – podaje nczas.com.

Braun kilkukrotnie zakleszczony w drzwiach powiedział do pracownika sądu, że „miażdży mu rękę”. Tłum zaś zaczął wzywać policję.

Przybyłym policjantom poseł Braun powiedział, że uniemożliwiono mu ruszenie się oraz że „miażdżą mu nogę”.

Policja zainterweniowała. Wówczas poseł został wypuszczony.

– Proszę wylegitymować tych mężczyzn – powiedział poseł do policjanta, wskazując na ochronę budynku.

Do środka chciał wejść również poseł Konrad Berkowicz. Również nie został wpuszczony. Zaczął robić zdjęcia pracownikom blokującym wejście.

Na transmisji widać również, że w wyniku działań ochrony, z ranionej ręki posła leci krew. Poseł powiedział policjantowi, że dokonano przestępstwa i wielokrotnie wzywał do spisania danych osób naruszających nietykalność cielesną posła przez policjantów.

– Policja nie działa. Policja pozostaje nieczynna, policja wezwana do tego, żeby legitymować i zatrzymać przestępców, którzy naruszyli nietykalność posła, uniemożliwili prowadzenie interwencji poselskiej, policja stoi tutaj i nic nie robi – stwierdził potem poseł.

nczas.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net