Nielegalnych imigrantów coraz więcej

Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji informuje, że w ciągu ostatnich kilku dni na wyspy greckie przybywa codziennie aż 7 tys. nielegalnych imigrantów. Liczba ta wzrosła o ok. 2,5 tys. osób w ostatnim czasie.

Najprawdopodobniej przyczyną tego zwiększonego zamieszania jest próba dotarcia imigrantów do Europy jeszcze przed nadejściem zimy. Rzecznik organizacji szacuje, że taka skala imigracji utrzyma się, dopóki będą panowały dobre warunki pogodowe. Przypomniał w swojej wypowiedzi, że w ciągu ostatnich 2 lat pogorszenie warunków zawsze wpływało na zmniejszenie się osób chętnych na przeprawę przez morze.

Jednak, wraz ze zwiększoną ilością przepraw, zwiększyła się także liczba wypadków i akcji poszukiwawczo-ratunkowych na Morzu Egejskim: w okolicach wysp Lesbos, Chios, Samos czy Agatonisi. Tylko w ciągu jednej doby przeprowadzono aż 12 takich akcji, ratując życie 542 osobom.

Według informacji podawanych przez biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców, od początku tego roku przez morze przeprawiło się 526 797 imigrantów, z czego ponad 3 tys. osób utonęło.

Szy/kresy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net