15 czerwca 2024
Wiadomości

Narodowcy zachęcają: zróbmy PolExit

Robert Winnicki, poseł z ramienia partii Kukiz’15 oraz prezes Ruchu Narodowego, ocenia, że obecna Unia Europejska jest tworem, który powinno zastąpić się współpracą suwerennych państw. Zachęca, by PolExit stał się udziałem naszego narodu.

Podczas konferencji prasowej Winnicki wskazał na konieczność wyprowadzenia Polski z UE. Zaapelował też do Jarosława Kaczyńskiego oraz Pawła Kukiza, by pozwolili swoim posłom na krytyczne wypowiedzi względem Unii. – Apelujemy do Jarosława Kaczyńskiego i do Pawła Kukiza, aby pozwolili w obecnej sytuacji tym swoim posłom, a jest ich niemało, którzy są za wyjściem Polski z Unii Europejskiej, by pozwolili im swobodnie na ten temat zabierać głos – mówi Robert Winnicki. – Chciałbym również odnieść się do bałamutnego argumentu, jakiego używają niektórzy w polskiej debacie publicznej strasząc Niemcami i Rosją w kontekście Brexitu. Prawda jest taka, że Wielka Brytania jest w Unii Europejskiej od 1973 roku i przez ten cały czas UE zmierzała konsekwentnie do centralizmu i niemieckiej dominacji. Obecność Brytyjczyków nic w tym względzie nie zmieniła – dodaje.

Liderzy Ruchu Narodowego podkreślili podczas konferencji prasowej, że rozpad Unii Europejskiej nie będzie łatwym czasem, także dla Polski. Jednakże ich zdaniem, będzie to czas, podczas którego państwa będą mogły odzyskać pełną suwerenność, a także zbudować swą siłę.

CWIK/Pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net