„National Geographic” wyróżnia Maryję

foto: Christian Kadluba, licencja CC BY-SA 2.0 via Flickr.com
foto: Christian Kadluba, licencja CC BY-SA 2.0 via Flickr.com

Matka Jezusa została ogłoszona przez słynne na całym świecie czasopismo najbardziej wpływową kobietą na świecie. Wizerunek Maryi znajdzie się na okładce grudniowego „National Geographic”.

„Modlitwa za wstawiennictwem Maryi jest fenomenem globalnym” – pisze autorka tekstu o Matce Bożej, Maureen Orth. Artykuł przedstawia historię życia Maryi zawartą w Nowym Testamencie oraz to, jak zmieniało się podejście do niej w Kościele. Orth opisuje również rozliczne sugerowane objawienia maryjne, z których – jak przeczytać można w magazynie – Kościół uznał za prawdziwe jedynie 16.

Wybór Matki Bożej na ikonę kobiecości przez „National Geographic” zaskakuje tym bardziej, że zarówno chrześcijaństwo, jak i tradycyjne wartości nie są zbyt lubiane przez popularne czasopisma w USA. Niedawno kobietą roku magazynu „Glamour” ogłoszono… Bruce’a Jennera, amerykańskiego lekkoatletę, który poddał się tzw. operacji zmiany płci i od kilku miesięcy funkcjonuje oficjalnie jako Caitlin. „Glamour” uhonorował również Cecile Richards, szefową handlującej organami zabitych dzieci nienarodzonych organizacji Planned Parenthood.

MGOT/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net