3 kwietnia 2024
Wiadomości

NATO musi być przygotowane na rosyjską agresję

Michael Fallon, brytyjski minister obrony, stwierdził , że NATO musi być przygotowane na rosyjską agresję. Polityk ostrzegł kraje bałtyckie przed „prawdziwym i realnym zagrożeniem” ze strony Moskwy.

– Martwię się presją Putina wywieraną na kraje bałtyckie. W ten sposób testuje on NATO – tłumaczył swoje zaniepokojenie ostatnimi incydentami w krajach bałtyckich.

– NATO musi być gotowe na wszelkiego rodzaju agresję ze strony Rosji, niezależnie od formy, jaką ona przyjmie – mówił minister Fallon do dziennikarzy, towarzyszących mu w podróży do Sierra Leone.

Michael Fallon uważa iż istnieje „bardzo realne” i „aktualne” zagrożenie dla Łotwy, Estonii i Litwy. Rosja może chcieć powtórzyć w tych krajach „ukraiński schemat działania”.

Minister Fallon wspomniał o przechwyceniu bombowców rosyjskich naruszających brytyjską przestrzeń powietrzną i przetrzymywaniu przez Rosjan estońskiego strażnika służb granicznych porwanego kilka miesięcy temu przez rosyjskich agentów. – Gdy rosyjskie samoloty docierają do Kanału La Manche, a okręty podwodne pływają po Morzu Północnym, to wygląda na to, że sytuacja się zaognia – komentował.

– Tego sprzętu nie można kupić na eBay-u. Pochodzi on z Rosji – mówił Cameron. – Dlatego musimy być bardzo mocni i zdecydowani w sankcjach. Musimy powiedzieć Władimirowi Putinowi: to, co robisz jest nie do przyjęcia i będzie miało konsekwencje gospodarcze oraz finansowe przez wiele lat, jeśli nie zaprzestaniesz takiego działania – przekonywał David Cameron

Pitak/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net