Nauczyciel-homoseksualista pozywa szkołę

Katolicka szkoła w Północnej Karolinie zdecydowała się zwolnić jednego z nauczycieli po tym, gdy opublikował on w sieci zdjęcia ze swojego „ślubu” z mężczyzną. Pedagog czuje się dyskryminowany i zaskarżył placówkę.

foto:  Kontrrewolucja.net ⓒ
foto: Kontrrewolucja.net ⓒ

Lonnie Billard pracował w katolickiej szkole w Charlotte przez dwa lata. Uczył tam angielskiego oraz prowadził zajęcia teatralne. Wszystko zmieniło się w 2014 r., gdy Billard zdecydował się na „ślub” ze swoim homoseksualnym partnerem. Nauczyciel nie tylko „poślubił” mężczyznę, ale też publicznie ogłosił to na Facebooku, do którego dostęp mieli również uczniowie.

W tej sytuacji dyrekcja uznała, iż szkoła katolicka nie jest dla Billarda odpowiednim miejscem. Nauczyciela zwolniono – teraz on pozwał szkołę. Jak twierdzi, jego zwolnienie to akt dyskryminacji osób homoseksualnych. – Nigdy nie ukrywałem faktu, że jestem gejem, a mój związek  nie był tajemnicą w szkole – denerwuje się Billard.

Przedstawiciele diecezji podkreślają, iż za zwolnieniem stoi nie tylko fakt, że Billard „poślubił” mężczyznę, ale także chwalił się w sieci zachowaniem, które nie jest zgodne z nauczaniem Kościoła katolickiego.

MGOT/cruxnow.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.