Nawet Ewa Stankiewicz jest już za mało propartyjna? Materiał pracownicy TV Republika nie został wyemitowany. „Zerwę pani ten program” (WIDEO)

Telewizja Republika należąca do kręgu Tomasza Sakiewicza jest jedną z najbardziej propartyjnych stacji w kraju. Okazuje się jednak, że nawet jej chyba najbardziej znana pracownica medialna Ewa Stankiewicz „podpadła” władzy. Jej materiał dotyczący kwestii energetycznej i permanentnej kapitulacji naszego państwa przed Brukselą nie został wyemitowany, choć zapowiedź – którą stacja potem usunęła – wyglądała bardzo ciekawie.

Z anteny TV Republika zdjęto program „Otwartym tekstem” Ewy Stankiewicz. Na koniec zapowiedzi programu – już usuniętej przez stację – pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski powiedział wprost, że „zdejmę pani ten program”. I tak się stało.

– Czy to prawda, że minister Soboń już podpisał i wysłał pisma do Komisji Europejskiej ws. harmonogramu wyłączeń, kiedy zamykamy Bełchatów, Turów, Kozienice z nowymi blokami, Połaniec? Na jakim jesteśmy etapie? Czy te pisma już poszły do Komisji Europejskiej? – pytała pracownica TV Republika. – To jest system wynikający z przyjętej w UE polityki energetycznej, klimatycznej – odpowiedział Piotr Naimski.

– Czy to nie jest wobec tego samobójstwo? Dążenie do zamknięcia kopalni, a przy tym elektrowni przy kopalniach, jeśli 70 proc. energii w Polsce pochodzi z węgla, jeśli to jest najtańsza energia w tej chwili w Europie? – pytała dalej Stankiewicz.

– Gdyby nie było tych uwarunkowań, które płyną z naszego członkostwa w Unii Europejskiej, to można by było tak do tego podejść. Ale mamy te uwarunkowania – przekonywał Naimski. Zapytany „dlaczego”, odpowiedział, że „jesteśmy członkami UE”.

– Byliśmy członkami UW, jak był prof. Jan Szyszko i pilnował interesów Polski. […] A może my nie mamy problemu z tym, że taka właśnie aktualnie jest ideologia w UE, tylko może mamy problem z tym, że ktoś się w Polsce na to właśnie zgodził? – kontynuowała, na co Naimski rzucił, że „rząd Tuska się zgodził na to”.

– Kiedy był podpisany Zielony Ład? – zapytała Ewa Stankiewicz. – To jest kwestia ostatnich kilku miesięcy tak naprawdę – odpowiedział Naimski. – Kto negocjował Zielony Ład w Polsce? Politykę klimatyczną, kto negocjował? – dopytywała pracownica TV Republika. – Wie pani co, różnie, bo rząd w całości, a w szczególności oczywiście Ministerstwo Środowiska i Klimatu – odpowiedział. – Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska, który w tym samym czasie kandydował na sekretarza generalnego OECD – przypomniała Stankiewicz, na co Naimski nerwowo odpowiedział „zerwę pani ten program”.

Usuniętą zapowiedź można obejrzeć w sieci.

– Program nie został oddany do kolaudacji, a to jest warunek emisji programów nagrywanych w każdej stacji – powiedział „Wirtualnym Mediom” Tomasz Sakiewicz.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

4 komentarze do “Nawet Ewa Stankiewicz jest już za mało propartyjna? Materiał pracownicy TV Republika nie został wyemitowany. „Zerwę pani ten program” (WIDEO)

 • 25 września 2021 o 09:30
  Permalink

  I my Polacy mamy taki sprzedajny,uległy i fałszywy rząd????!!!!! Nie ma w Polsce opcji politycznej pro Polskiej sami agenci obcych interesó tylko nie Polskich!!!!!!

  Odpowiedz
 • 26 września 2021 o 01:09
  Permalink

  Żyd Żyda Żydem pogania w tej żałosnej syjonistycznej partyjce.

  Odpowiedz
 • 26 września 2021 o 15:25
  Permalink

  Swoją drogą „zerwać komuś program” jest, biorąc pod uwagę kolokacje języka polskiego, wyrażeniem dość dziwacznym. Być może pan minister Naimski przetłumaczył zbyt dosłownie jakiś hebrajski związek frazeologiczny.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net