Nawet wielkie media dostrzegają absurdy ideologii klimatyzmu. Przed COP26 utworzył się korek prywatnych odrzutowców. A reszta niech jeździ dorożkami dla klimatu

– Na lotnisku w Glasgow utworzył się w poniedziałek korek prywatnych odrzutowców, którymi światowi przywódcy i liderzy biznesu przybyli na szczyt klimatyczny COP26 – poinformowało „Daily Mail”. Dziennik podkreślił, że wśród „pouczających świat” w kwestii klimatu „vipów”, którzy wybrali właśnie ten środek transportu – emitujący dużą ilość CO2 – znalazł się szef Amazonu Jeff Bezos.

DM podkreśla, że tylko w niedzielę w Glasgow pojawiły się 52 prywatne odrzutowce, które przybyły w związku z COP26. W sumie z powodu tego wydarzenia ma się ich zjawić 400.

Dziennik zaznaczył, że część z nich krótko po lądowaniu i opuszczeniu przez pasażerów musiały ponownie ruszyć, by zrobić miejsce dla innych samolotów.

– Według ostrożnych szacunków flota prywatnych odrzutowców, które przywiozą dygnitarzy na trwający od niedzieli do 12 listopada szczyt COP26 w Glasgow, wyemituje 13 tys. ton CO2, czyli tyle, ile przez cały rok przy średniej konsumpcji wytworzy 1,6 tys. Brytyjczyków – czytamy w „Daily Mail”.

Na COP26 przybył m.in. Jeff Bezos, jeden z najbogatszych ludzi świata, szef Amazona i wielki zwolennik klimatyzmu. Przyleciał wartym 65 mln USD (prawie 258 mln zł) Gulfstreamem z imprezy urodzinowej Billa Gatesa na luksusowym jachcie u wybrzeży Turcji.

– To przypomniało o zielonej hipokryzji – napisano w „Daily Mail”.

Prywatnymi odrzutowcami przybyli także książę Monako Albert II Grimaldi oraz książę Walii i książę Edynburga Karol Mountbatten-Windsor, który później zasłynął z iście faszystowsko-klimatycznej zapowiedzi zwalczania „sektora prywatnego” poprzez „wielką kampanię w stylu wojskowym”.

– Inny lądujący w Glasgow prywatny odrzutowiec był własnością Bank Of America, który w swoich kampaniach społecznych chwali się „zaangażowaniem w zrównoważony rozwój” – podaje DM.

– Niektórzy działacze na rzecz ochrony środowiska będą podczas COP26 wzywać innych do ograniczenia podróży lotniczych i jedzenia mniejszych ilości mięsa, ale dotąd mało mówiono o miliarderach latających własnymi samolotami na trasach, które już są obsługiwane przez regularne loty – podkreśla dziennik.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net