16 maja 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Nawrócenie dowódcy ISIS

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Jeden z dowódców Państwa Islamskiego nawrócił się. Jak przekazali misjonarze, miał dość mordowania niewinnych ludzi. To nie pierwszy taki przypadek w ostatnich tygodniach. Wielu członków ISIS zaczyna wątpić w wyznawaną przez członków kalifatu ideologię.

Jeden z misjonarzy w radiu „The Voice of Martyrs” (Głos Męczenników) opowiedział jak kilka tygodni temu taksówkarz wiózł mężczyznę przez granicę, z Libanu do Syrii. Nagle nieznajomy zapytał, czy taksówkarz ma może Pismo Święte. W odpowiedzi usłyszał, że akurat nie ma przy sobie, ale zna pewnego chrześcijanina, który z pewnością podaruje egzemplarz Pisma Świętego takiemu jak on – mężczyźnie z długą brodą. – Jestem szejkiem z Arabii Saudyjskiej. Nauczam młodszych teorii i praktyki dżihadu. Ale mam już dość mordowania. Czy coś lepszego mogło mnie teraz spotkać? – powiedział z radością były już dżihadysta.

Bliskowschodni misjonarz dodaje, że takich sytuacji z nawracaniem się bojowników z Państwa Islamskiego widzi w ostatnim czasie coraz więcej.

Inny dowódca dżihadystów miał wizję krzyża. Wszelkie wątpliwości, jakie miał jeszcze dowódca-dżihadysta w jednym z bejruckich kościołów rozwiał mu wyznający chrześcijaństwo Turek. Jest już chrześcijaninem, szybko zapomniał o swojej muzułmańskiej przeszłości.

Zdaniem wielu bliskowschodnich mediów ostatnio dochodzi do tak spektakularnych nawróceń, gdyż główny problem Państwa Islamskiego tkwi w poczynaniach jego ideologów. A działania te powodują, że coraz więcej muzułmanów zaczyna mieć coraz większe wątpliwości co do słuszności swoich działań.

CWIK/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net