„NCzas!” pozwie T-Mobile? Sommer zachęca do wysyłania pism do swoich operatorów. Przyłączamy się do apelu

Sieć T-Mobile pośrednio przyznała, że zablokowała swoim klientom dostęp do strony nczas.com. Jeden z wydawców portalu Adam Wojtasiewicz zapowiedział, że sieć otrzyma sprawę w sądzie. Redaktor naczelny portalu Tomasz Sommer zachęca z kolei, by ludzie pisali do swoich operatorów Internetu zapytanie, dlaczego ci blokują im dostęp do strony.

Już niemal tydzień portal nczas.com jest zablokowany, najpewniej na polecenie służb specjalnych, choć nikt póki co tego wprost nie przyznał. Blokada polega na uniemożliwieniu użytkownikom w Polsce wchodzenia na stronę z DNS-ów dostawcy sieci. Wchodząc na stronę zza granicy lub korzystając z innego DNS-a treści są nadal dostępne.

Takie działanie jednak skutecznie w znaczny sposób zmniejsza ilość osób odwiedzających stronę. Należy też podkreślić, że to kolejne takie działanie władz w ciągu niecałego roku. Więcej o blokadzie tego portalu można przeczytać TUTAJ.

Redakcja nczas.com wysłała do operatorów internetowych zapytania o przyczynę blokowania ich strony. Jako pierwsza odpisała sieć T-mobile.

– T-Mobile Polska jako operator publicznej sieci naziemnej łączności ruchomej zobowiązany jest do przestrzegania zapisów Prawa Telekomunikacyjnego, gdzie zapisane są prawa i obowiązki Przedsiębiorcy Telekomunikacyjnego. T-Mobile nie dokonuje bezpodstawnego blokowania czy utrudniania korzystania z sieci telekomunikacyjnej dla swoich klientów – napisano w wiadomości.

– Taką odpowiedź o przyczyny blokowania nczas.com dostaliśmy z TMobile. To pierwsza oficjalna reakcja. Tak działa ta mafia cenzorów – skomentował redaktor naczelny portalu nczas.com Tomasz Sommer.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

– Czy oni mają zakaz mówienia, że zrobili to na polecenie służb? Przyznali się do blokowania, bo jakby nie blokowali to by napisali to wprost. Ale dlaczego nie napiszą że takie dostali polecenie? Mieliby sprawę zamkniętą, a tak będą musieli po sądach chodzić bo my nie odpuścimy – zapowiedział jeden z wydawców portalu Adam Wojtasiewicz.

Ponadto jeden z internautów zachęcił, by ludzie zapytali swoich dostawców Internetu o to, dlaczego ci uniemożliwiają im dostęp do portalu.

– A może taka akcja? Każdy zainteresowany pisze do swojego operatora pytanie dlaczego nie może wejść na stronę nczas.com. A panów proszę o przygotowanie wzoru pisma do UKE i wysyłamy skargi do urzędu na operatora, że blokuje dostęp do treści. Robimy czy tylko płaczemy? – zaproponował na Twitterze Sophos Mouniphilos.

– Świetny pomysł. Jutro przygotuję taką akcję – zapowiedział Sommer.

Do włączenia się w akcję wysyłania zapytań do swoich operatorów zachęca także założyciel naszego portalu Dominik Cwikła.

– Chętnie wyślę w tej sprawie zapytanie. I zachęcam Was również do tego. Jeśli nic nie zrobimy, wkrótce padną kolejne portale, m.in. Kontrrewolucja.net – podkreślił Cwikła.

twitter.com / kontrrewolucja.net

fot. nczas.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net