Nergal przed sądem. Chodzi o znieważenie godła

Adam Darski, znany jako „Nergal” – lider black metalowego zespołu „Behemoth” – stanął przed sądem. Składał wyjaśnienia w sprawie podejrzenia znieważenia przez niego godła Polski we wrześniu 2016 roku.

Rozprawa w tej sprawie odbyła się we wtorek w gdańskim Sądzie Okręgowym. Nergal składał wyjaśnienia w sprawie materiałów promujących trasę koncertową zespołu Behemoth w 2016 roku. Prokuratura zarzuciła Nergalowi znieważenie godła polskiego.

Grafiki promujące trasę koncertową zawierały białego orła, z którego głowy wystawały diabelskie rogi zamiast korony. Koło orła znalazły się dwa węże, czaszki oraz odwrócony krzyż. Orzeł znajdował się na czerwonym tle, zaś grafika – jak stwierdziła prokuratura – nawiązywała do polskiego godła.

Nergal potwierdził powyższe, lecz zaznaczył, że – jego zdaniem – grafika nikogo nie miała znieważać, zaś jego celem było pokazanie, że Polska jest wolnym krajem.

– Nie było moim zamierzeniem znieważenie niczyjej świętości, a wręcz odwrotnie podkreślenie, że Polska jest wolnym krajem, w którym jest miejsce dla ludzi spod znaku krzyża i dla tych, którzy się nim nie identyfikują, a nawet od niego odwracają. Póki co jest to legalne i tego symbolem była trasa „Rzeczpospolita Niewierna” – przekonywał antykatolicki muzyk.

Kolejna rozprawa zaplanowana jest na 14 lutego. Za znieważanie godła Nergalowi grozi grzywna, ograniczenie lub pozbawienie wolności.

radiozet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

2 komentarze do “Nergal przed sądem. Chodzi o znieważenie godła

 • 14 stycznia 2022 o 09:51
  Permalink

  Jak na artyste przystało, lubi on robić kurtyzanę z logiki. Wolny kraj więc można znieważać godło chronione konstytucją. Skoro skorzystał z tej 'wolności’ to i wolno krajowi dowalić taką karę finansową że trasa koncertowa zostanie odwołana.

  Odpowiedz
 • 14 stycznia 2022 o 10:46
  Permalink

  I dobrze a po pierdlu wy**ić z Polski to ścierwo. Za godło tak, a za obrazę uczuć religijnych milionów katolików NIC? Katolicy w Polsce są wykastrowani? Czasami żal, że nie ma Inkwizycji albo niektórych zapisów prawa szariatu w prawie kanonicznym i nauce katechizmu!!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net