Netia ujawnia, kto stoi za blokowaniem niezależnych mediów

Tomasz Sommer, redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!” udostępnił odpowiedź od firmy Netia dotyczącą cenzurowania przez służby specjalne portalu nczas.com i innych niezależnych mediów. Zawarto w niej wprost informację o tym, na polecenie której formacji strona została zablokowana.

Sommer udostępnił wiadomość od firmy Netia na pytanie, dlaczego blokowana jest użytkownikom w Polsce strona nczas.com.

– Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego objęła blokadą niektóre serwisy internetowe. Jako firma świadcząca usługi telekomunikacyjne jesteśmy prawnie zobowiązani do blokady wspomnianej przez Pana strony. Wynika to bezpośrednio z Artykułu 180 ust. 1 Prawa telekomunikacyjnego, który mówi: „Przedsiębiorca telekomunikacyjny jest zobowiązany do niezwłocznego blokowania połączeń telekomunikacyjnych lub przekazów informacji, na żądanie uprawnionych podmiotów, jeżeli połączenia te mogą zagrażać obronności, bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu, albo do umożliwiania dokonania takiej blokady przez te podmioty. Takie działanie jest na wniosek odpowiednich służb” – napisała Karolina Mańkus z Centrum Obsługi Technicznej Netii.

– Oto oficjalne potwierdzenie od Netii, że cenzurę prewencyjną prowadzi ABW – skomentował Tomasz Sommer.

– Rozpoczyna się ABWgate. Wszyscy odpowiedzialni za ten skandal powinni stanąć przed sądem – dodał.

Odpowiedź od Netii pokazuje, że ABW po prostu wykonuje zlecenia rządu, luźno tylko posługując się prawem. Twierdzenie bowiem, że portal nczas.com czy zablokowane niecały rok temu inne niezależne media mogą zagrażać obronności lub bezpieczeństwu państwa albo porządkowi publicznemu to zwykła kpina.

Założyciel naszego portalu Dominik Cwikła stwierdził, że w przypadku prowadzenia takiej działalności przez ABW bycie członkiem tej formacji „to wstyd”.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

– Po prostu najemnicy za kasę likwidujący krytyczne wobec rządu media, a nie żadna służba bezpieczeństwa – stwierdził Cwikła.

Należy też podkreślić, że wykorzystywanie w taki sposób prawa telekomunikacyjnego jest w praktyce cenzurą, nie dbaniem o bezpieczeństwo państwa. Rząd więc i podległe mu służby wprost łamią podstawowe prawa zawarte chociażby w konstytucji.

twitter.com / kontrrewolucja.net

fot. Tt/Tomasz Sommer

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net