Neumann wygrał z Kopacz

640px-100B7172_sala_posiedzen_plenarnych_sejmPrzedstawiciele czterech partii wybrały dziś szefów klubów. Posłowie PO wybrali Sławomira Neumanna, ludowcy – Władysława Kosiniaka-Kamysza. Klubem PiS już od wtorku dowodzi Ryszard Terlecki.

Przegrana Platformy w wyborach przełożyła się na polityczną porażkę Ewy Kopacz. Była premier nie jest już szefową klubu, zastąpi ją Sławomir Neumann. Za Neumannem głosowało 94 posłów PO, Kopacz otrzymała 72 głosy. – Każda porażka trochę boli i wzmacnia. To mój piętnasty rok w polityce. Warto startować, gdy wie się, że szanse mogą być różne – skwitowała Kopacz, dla której porażka była w pewnym sensie podwójna. To dziś posłanka PO złożyła również dymisję z funkcji premiera (więcej: TUTAJ).

Nowym szefem klubu PSL został z kolei Władysław Kosiniak – Kamysz. Nie ma zaskoczenia, jeżeli chodzi o ruch Kukiz’15 i Nowoczesną. Przywódcami zostaną ich dotychczasowi liderzy, Paweł Kukiz i Ryszard Petru. Prawo i Sprawiedliwość swojego szefa klubu wybrało większością głosów już we wtorek. To krakowski wykładowca związany niegdyś z „Solidarnością”, prof. Ryszard Terlecki.

MGOT/wpolityce.pl, wp.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net